x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Wiąz holenderski ’Wredei’

P2 017

Ulmus x hollandica 'Wredei' 

  Forma: Drzewo liściaste

  Wysokość w sprzedaży: 5,50 m

  Wysokość docelowa: Do 10 m

  Stanowisko: Słoneczne / półcieniste

  Pokrój: Jajowaty

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna

 Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa

 Barwa liści/igieł: Żółte / złociste

 Roślina zimozielona: Nie

7 407,41 zł

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Kalkulator przybliżonego kosztu dostawy

Program oblicza szacunkowy koszt transportu do Państwa domu. Uwzględniamy tutaj okazy których nie przewozi kurier ze względu na ich gabaryty, bądź zakupy wielu roślin. Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnej analizy kosztów transportu pod numerem: 534-048-438 oraz adresem email polskiesolitery@gmail.com

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis Wiąz holenderski ’Wredei’

Wysokość w sprzedaży od 5,51 m do 6,00 m
Barwa liści Żółta

Więcej informacji

Wiąz holenderski ‘Wredei’ to wolno rosnące drzewo o stożkowej koronie. Dorasta do 10m wysokości i 5m szerokości. Gałęzie skierowane pionowo ku górze. Wiosną, młode liście o jasnożółtej barwie z czasem zmieniają kolor na żółtozielony.

Odmiana najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Dobrze znosi suszę mimo, że wymaga gleb wilgotnych. Jest tolerancyjny w stosunku do gleb. Może rosnąć nawet w podłożach przeciętnych, ogrodowych.

Proponowany okaz polecany nasadzeń w kompozycjach z innymi roślinami oraz jako soliter. Ze względu na ciekawe, jaskrawe zabarwienie poleca się sadzić tę odmianę z roślinami o kontrastowej barwie. Nadaje się do obsadzania alejek czy dróg dojazdowych, jak również do kompozycji barwnych z innymi gatunkami. Korzystnie wygląda zwłaszcza z roślinami o ciemnym zabarwieniu lub ze świerkami o srebrnych igłach.

Produkty powiązane