x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

570 598 811

polskiesolitery@gmail.com

Producenci

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Opinie klientów ( 32 )
(5,0/5)

Dodano przez Katarzyna,
Cyprysik piękny, Mega duża sadzonka dziękuję. Polskie solitery .pl.Polecam .????❤️
18-10-2023
Dodano przez Anna,
Profesjonalna obsługa roślinka dotarla cala i pieknie zapakowana.Sympatyczne panie zawsze służą ...
21-08-2023
Dodano przez TOMASZ MICHALAK,
Profesjonalny kontakt ze Sprzedającym. Drzewko piękne i doskonale zabezpieczone. Jestem bardzo za ...
17-05-2023

Warunki gwarancji

Pragniemy poinformować iż każda roślina w naszym sklepie która ma w opisie ten znak ( Znak Gwarancji), jest objęta gwarancją trwającą do pierwszych przyrostów.

Przy sadzeniu wiosennym gwarancja trwa do około maja/czerwca, w przypadku sadzenia jesienią do około kwietnia/maja kolejnego roku. W przypadku sadzenia jesienią gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych mrozem.

Sprawa gwarancji jest oczywista jeśli chodzi o przypadek w którym nasza firma zapewnia sadzenie rośliny, ponieważ sami dbamy o poprawność tego procesu.

Jednak w przypadku gdy klient korzysta z usługi samego transportu, zostają mu przedstawione szczegółowe warunki gwarancji dotyczące przygotowania gruntu i sadzenia rośliny. Niniejsze punkty gwarancji proszę potraktować jako swoisty poradnik „jak sadzić roślinę”.

Gwarancja ta stanowi podstawę prawną z której korzysta się w razie rozstrzygania sporu o odpowiedzialność gdy roślina się nie przejmuje.

 

PRZYGOTOWANIE GRUNTU I WYBRANIE MIEJSCA

1. Na początku rozpoznajemy teren pod kątem kwasowości pH oraz struktury gleby, badamy czy nie jest przesuszona czy zbyt wilgotna. Ważna jest struktura gleby, ponieważ ma to ścisły związek z odprowadzeniem nadmiaru wilgoci i wymianą gazową.

1.1.  Stosujemy się do zaleceń zawartych w opisie rośliny na stronie co do pH gleby.

1.2.  Jeśli podczas kopania natrafiamy na zwartą nieprzepuszczalną warstwę gleby, należy się przez nią przekopać lub zdrenować otwór pod roślinę rurą perforowaną.  Wykopany otwór uzupełniamy piaskiem. W ten sposób stosujemy drenaż pionowy bądź poziomy za pomocą rur. Na rozległych obszarach gliniastych należy zrobić odwierty.

1.3.  Jeżeli poziom wód gruntowych jest wysoki roślinę można posadzić na niewielkim wzniesieniu zagłębiają bryłę w rodzimym gruncie do połowy średnicy. 

2.  Wybierając stanowisko dla rośliny zwracamy uwagę na wymagany stopień oświetlenia i rośliny sąsiadujące, które mogą mieć szybszy przyrost i będą przeszkadzać zabierając miejsce naszemu okazowi.

2.1.  Gdy kopiemy dziurę na roślinę należy pamiętać aby wykopać ją na tyle głęboko by górna cześć bryły rośliny pokrywała się z gruntem.

2.2.  Kopiąc otwór należy pamiętać aby wykopać go szerzej w celu wymieszania specjalnej ziemi torfowej o odpowiednim pH z ziemią macierzystą. Ten sam zabieg robimy pod bryłą.

2.2.  Zastosowanie odpowiedniej ziemi jest bardzo istotne przy niektórych odmianach roślin. Np. świerk serbski potrzebuje ziemię zasadową, a więc urozmaiconą w dolomit.

 

PODLEWANIE

1.  Każdą posadzoną roślinę należy wręcz zalać wodą do takiego stopnia aż wypełni ona całą bryłę. Dzięki temu możemy łatwiej rośliną manewrować jeśli chcemy ją wypionować.

2.  Następnie w okresie do 2 tygodni codziennie podlewamy roślinę raz dziennie, a w okresach upalnych dwa razy dziennie. W zależności od systemu liści/igieł które odparowują wodę podlewamy od 5 do 15 litrów w dni nieupalne.

3.  Możliwe jest również zastosowanie automatycznego systemu podlewania jednak nie należy go brać pod uwagę przez pierwsze 2 tygodnie rośliny w ogrodzie.

 

ZABEZPIECZENIE ROŚLINY

1.  Zanim bryła korzeniowa rośliny rozwinie się i wrośnie w grunt może minąć nawet 2 lata stąd wymagane są odpowiednie zabezpieczenia uniemożliwiające przewrócenie się egzemplarzu w przypadku silnych wiatrów. W zależności od pokroju rośliny i wielkości wykorzystuje się paliki z naciągami, bambusy i paliki z taśmami. Jest to czas na pionowanie rośliny. Linki należy mocno naciągnąć z każdej strony. Palikowanie stosuje się od jednego do trzech lat.

 

1.1.  Bambusy wbijamy w bryłę i przywiązujemy do pni małych drzewek.

1.2.  Do wyższych roślin, najczęściej szczepionych na wysokim pniu używamy od jednego do trzech palików o wysokości od dwóch do trzech metrów. Wbijamy je blisko pnia i łączymy z drzewem mocną taśmą. Przykręcamy ją do palika wkrętem, owijamy o pień i znów przykręcamy do palika.

1.3.  Z wielkimi okazami, z rozłożystym pokrojem lub wielką koroną, tym bardziej należy uważać na przewrócenie. Dlatego w tym celu uwijamy pień w połowie drzewa specjalną gumą. W tym miejscu będziemy wiązać plecioną linkę. Następnie wbijamy trzy paliki o długości półtora metra co 120 stopni wokół drzewa. Wbijamy je pod kątem około 60 stopni od drzewa i przywiązujemy linki łączące z drzewem.

1.4.  W okresie zimowym rośliny wrażliwe na mróz należy za pomocą zimowej agrowłókniny

 

DODATKOWE INFORMACJE

1.  Rośliny liściaste z bujną koroną, rozwiniętą w naszej szkółce należy skrócić po zasadzeniu. Wymagane jest obcięcie korony proporcjonalnie do podciętych korzeni.

2.  Wszystkie elementy zabezpieczenia rośliny takie jak paliki, linki, taśmy, czy nawet konewki, worki z ziemią mamy w ofercie.

3.  Istnieje szereg roślin o dużych wymogach co do gleby i położenia. Dlatego prosimy o kontakt w razie wątpliwości jak sadzić dany okaz, służymy radą.

4.  Aby móc korzystać z gwarancji w której zwracamy pieniądze lub oferujemy inną roślinę w zamian należy stosować się do w/w warunków sadzenia rośliny.

5.  W razie jakichkolwiek zmian w wyglądzie rośliny bądź podejrzeń o podsychanie proszę o pilny kontakt pod numerami: 534-048-438 oraz 793-333-392