x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Świerk pospolity

A1.2 032

Picea abies

  Forma: Drzewo iglaste

  Wysokość w sprzedaży: 7,00 m

  Wysokość docelowa: Po 30 latach około 20,00 m

  Stanowisko: Słoneczne / półsłoneczne

  Pokrój: Drzewiasty / wyprostowany

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna 

 Rodzaj gleby: Roślina tolerancyjna

 Barwa liści/igieł: Ciemnozielone

 Roślina zimozielona: Tak

2 638,89 zł

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Kalkulator przybliżonego kosztu dostawy

Program oblicza szacunkowy koszt transportu do Państwa domu. Uwzględniamy tutaj okazy których nie przewozi kurier ze względu na ich gabaryty, bądź zakupy wielu roślin. Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnej analizy kosztów transportu pod numerem: 534-048-438 oraz adresem email polskiesolitery@gmail.com

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis Świerk pospolity

Wysokość w sprzedaży Ponad 6 m
Barwa igieł Zielona

Więcej informacji

Świerk pospolity to nasz rodzimy gatunek lasotwórczy. Po 30 latach uprawy w sprzyjających warunkach może osiągnąć nawet 30 m wysokości. Rośnie dość szybko. Górne gałęzie ustawione poziomo, dolne delikatnie zwieszają się, zachowując smukłą, stożkową koronę.

Świerk pospolity bardzo dobrze znosi cieniste warunki, choć zdecydowanie lepiej rośnie w słońcu. Jest rośliną tolerancyjną co do warunków glebowych. Może rosnąć na przeciętnych, ogrodowych glebach o umiarkowanej wilgotności.

Proponowane drzewo to ponad 7 - metrowy egzemplarz o wszechstronnym zastosowaniu. Najlepiej będzie prezentował się na rozległym terenie, posadzony jako soliter dla wyeksponowania smukłego pokroju. Warty uwagi ze względu na szybki efekt uzyskania zadrzewienia w ogrodzie. W ofercie posiadamy również świerki pospolite w standardowych rozmiarach lub większe według upodobań Klienta.