x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Świerk biały 'Conica' - spirala

B5 001

Picea glauca ‘Conica’ - spirala

  Forma: Krzew iglasty

  Wysokość w sprzedaży: 1,7m

  Wysokość docelowa: 2,5m

  Stanowisko: Słoneczne lub lekko ocienione

  Pokrój: Stożkowy formowany w spiralę

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna

 Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa / pH lekko kwaśne

 Barwa liści/igieł: Zielone igły

1 666,67 zł

Stan: Do wyczerpania zapasów

Opis Świerk biały 'Conica' - spirala

Wysokość w sprzedaży od 1,51 m do 2,00 m
Barwa igieł Zielona

Więcej informacji

Świerk biały 'Conica' to wolno rosnący krzew, po 10 latach uprawy osiąga około 1 m wysokości, 'Conici' które osiagnęły już 30 lat dorastają do około 3,5 m wysokości i około 1,5 m średnicy. Pokrój regularny, gęstostożkowy tworzą cienkie, sztywne pędy wzniesione ku górze. Gałązki zakończone pąkiem szczytowym.  Pedy pokryte jasnozielonymi, krótkimi igłami, dorastającymi do 1,5 cm długości, delikatnie kłujące. Młode przyrosty wyraźnie kontrastują z resztą krzewu. Odmiana niesprawiająca kłopotów w uprawie.

Wymaga gleb zasobnych w składniki pokarmowe oraz wilgotnych  lekko kwaśnym pH. Wykazuje odporność na mróz. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych.

Proponowane okazy to pięknie przystrzyżone spirale z widocznymi młodymi przyrostami. Odmiana świerka białego 'Conica' posiada bardzo szerokie zastosowanie szczególnie w niewielkich ogrodach przydomowych. Często stosowana również w zieleni miejskiej, w parkach, ogrodach skalnych czy wrzosowiskowych. Poleca się uprawę w donicach lub w większych pojemnikach dla ozdoby balkonów, tarasów i miejsc wysoce reprezentacyjnych. Podczas Świąt Bożego Narodzenia może stać się bardzo oryginalną ozdobą, już nawet kilka ozdób odmieni ten egzemplarz nie do poznania.

Produkty powiązane