x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Sosna oścista

Mag 001

Pinus aristata

  Forma: Drzewo iglaste

  Wysokość w sprzedaży: 2m

  Wysokość docelowa: 3m

  Stanowisko: Słoneczne / lekko ocienione

  Pokrój: Krzaczasty / później lekko stożkowy

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna / sucha

 Rodzaj gleby:  Uboga / przeciętna / pH lekko kwaśne

 Barwa liści/igieł: Igły ciemnozielone z kłaczkami żywicy

2 407,41 zł

Stan: Do wyczerpania zapasów

Opis Sosna oścista

Wysokość w sprzedaży od 1,51 m do 2,00 m
Barwa igieł Igły dwubarwne

Więcej informacji

Sosna oścista to długowieczna roślina  o powolnym wzroście, w ciągu 10 lat dorasta do około 1 m wysokości. Charakteryzuje się wyjątkowymi krótkimi igłami zebrane w pęczkach po 5 szt., o bardzo  ciemnozielonej barwie, z charakterystycznymi, białymi kłaczkami z żywicy.Gałązki, krótkie, delikatnie powyginane. Gatunek wytwarza duże, bo aż 9 cm szyszki pokryte ościstymi łuskami.

Wyjątkowo łatwa w uprawie sosna, która wytrzymuje bardzo niskie temperatury i susze. Nie jest to gatunek wymagający. Może rosnąć na słabych, jałowych, piaszczystych glebach o kwaśnym lub lekko kwaśnym pH. Nie toleruje jedynie gliniastych i mokrych gleb. Najlepiej rośnie w stanowisku słonecznym.

Polecana do ogrodów przydomowych, ogrodów japońskich i skalnych. Ze względu na niewielkie rozmiary jakie ten gatunek osiąga i wytrzymałość zdecydowanie polecany jest do sadzenia w pojemnikach lub większych donicach dla ozdoby balkonów czy tarasów. Można pokusić się o tworzenie z wymyślnych form bonsai ze względu na przystosowanie do cięcia.

Produkty powiązane