x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Sosna gęstokwiatowa ‘Oculus-draconis’

S 010

  Forma: Krzew iglasty

  Wysokość w sprzedaży: 2,8m

  Wysokość docelowa: Docelowa po 10 latach ok. 3 m 

  Stanowisko: Słoneczne

  Pokrój: Nieregularny / luźny

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna

 Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa / pH lekko kwaśne

 Barwa liści/igieł: Zielone w żółte paski

 Roślina zimozielona: Tak

2 777,78 zł

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Opis Sosna gęstokwiatowa ‘Oculus-draconis’

Wysokość w sprzedaży od 2,51 m do 3,00 m
Barwa igieł Żółta

Więcej informacji

Sosna gęstokwiatowa w odmianie  ‘Oculus-draconis’ to drzewo o nieregularnej luźnej koronie. Cechą charakterystyczną odmiany są dwa wyraźne, żółte przebarwienia na igłach tzw. „smocze oczy”. Igły zebrane po 2 w pęczki ułożone promieniście na gałązkach. Pędy ułożone w wyraźnych okółkach nadających charakterystyczny pokrój. Na młodych okazach pojawiają się szyszki, które są dodatkowym walorem ozdobnym. Rośnie dosyć szybko, dając nawet 30 cm roczne przyrosty.

Odmiana wymaga uprawy w pełnym słońcu, wtedy wybarwienie igieł jest bardzo intensywne. W porównaniu do innych sosen ma nieco większe wymagania uprawowe. Najlepiej rośnie na glebach żyznych o umiarkowanej wilgotności.  Może rosnąc w zasadowych lub kwaśnych podłożach co jest ogromnym plusem.

Odmiana polecana do ogrodów przydomowych, ogrodów japońskich, na wrzosowiska, roślina kolekcjonerska. Szczególnie dobrze prezentuje się w ogrodach o orientalnym stylu. Bardzo dobrze wygląda na rabatach w towarzystwie roślin, które wpasowują się w ten klimat. Różaneczniki, azalie, strzyżone drzewa są dla niej idealnym towarzystwem.

Produkty powiązane