x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Platan klonolistny - dach Zobacz większe

Platan klonolistny - dach

Dar 035

Platanus x hispanica

  Forma: Drzewo liściaste

  Wysokość w sprzedaży: 3,50 m / pień 2,50 m

  Wysokość docelowa:  Po 30 latach około 15,00 m 

  Stanowisko: Słoneczne 

  Pokrój: Okaz formowany - "dach"

  Wilgotność gleby:  Wilgotna

 Rodzaj gleby: Żyzna

 Barwa liści/igieł: Zielone

5 092,59 zł

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Opis Platan klonolistny - dach

Wysokość w sprzedaży od 3,51 m do 4,00 m
Barwa liści Zielona

Więcej informacji

Platan klonolistny dorasta do gabarytów potężnego drzewa, nawet do 30 metrów wysokości. Charakteryzuje się dużymi przyrostami, rozległym pokrojem oraz ładną, łuszczącą się korą. Liście 3-5 klapowe, podobne do liści klonu, sztywne, błyszczące, w okresie jesieni przebarwiają się na żółto-pomarańczowo. Owoce osadzone na długich szypułkach w postaci drobnych owłosionych orzeszków, zebranych w kuliste owocostany o średnicy 2 cm. Pozostają one na drzewie do wiosny.

Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych, wtedy kora lepiej się łuszczy i wygląda jeszcze bardziej dekoracyjnie. Preferuje gleby żyzne o umiarkowanej wilgotności. Młode okazy wymagają zimowego zabezpieczenia. Dobrze znosi strzyżenie i przycinanie korony.

Polecany do dużych ogrodów, parków, ogrodów miejskich, wzdłuż ulic, czy na skwerach, w miejscach o szczególnej ekspozycji. Najlepiej sadzić jako solitery dla najlepszego uwydatnienia pięknego pokroju. Liście nie zatrzymują kurzu i sadzy, dzięki czemu drzewo nadaje się do sadzenia w miejscach uprzemysłowionych z wysokim zanieczyszczeniem powietrza.

(syn. P. x acerifolia)

Produkty powiązane