x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Zobacz większe

Platan klonolistny

Platanus x acerifolia

  Forma: Drzewo liściaste

  Wysokość w sprzedaży: 8 m

  Wysokość docelowa:  Po 30 latach około 20,00 m 

  Stanowisko: Słoneczne 

  Pokrój: Kulisty

  Wilgotność gleby:  Wilgotna

 Rodzaj gleby: Piaszczysta / pH kwaśne

 Barwa liści/igieł: Zielone

Termin kwitnienia: Kwiecień

2 592,59 zł

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Opis Platan klonolistny

Wysokość w sprzedaży 8 m
Wysokość docelowa 20 m
Pora kwitnienia Wiosna
Barwa liści Zielona

Więcej informacji

Platan klonolistny to potężne drzewo, osiągające nawet do 30 metrów wysokości. Charakteryzuje się dużymi przyrostami, szerokim pokrojem oraz ciekawą, łuszczącą się korą. Liście są 3-5 klapowe, podobne do liści klonu. W okresie jesieni przebarwiają się na żółto-pomarańczowo. Ich właściwością jest nietrzymanie kurzu i sadzy, dlatego nadają się do miejsc uprzemysłowionych z wysokim zanieczyszczeniem powietrza. Drzewo to wytwarza owoce skupione w owocostany o średnicy ok. 2 cm i osadzone na długich szypułkach. Zdobią one pędy aż do wiosny. 

Platan klonolistny najlepiej rośnie w miejscach słonecznych, wtedy kora lepiej się łuszczy i wygląda jeszcze bardziej dekoracyjnie.  Preferuje gleby żyzne o umiarkowanej wilgotności. Młode okazy wymagają zimowego zabezpieczenia.

Proponowany okaz polecany do dużych ogrodów, parków, w miejsca o szczególnej ekspozycji. Najlepiej sadzić jako solitery dla najlepszego uwydatnienia pięknego pokroju. Dobrze wyglądają również w kompozycjach z innymi drzewami o znacznej wysokości takimi jak buki czy dęby. Gatunek znosi miejskie zanieczyszczenia dlatego polecany jest do nasadzeń w ogrodach miejskich, przy ulicach czy na skwerach.

Produkty powiązane