x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Nowy Modrzewnik chiński Zobacz większe

Modrzewnik chiński

N19

Pseudolarix amabilis

  Forma: Drzewo iglaste

  Wysokość w sprzedaży: 0,80 m

  Wysokość docelowa: 2,00 m

  Stanowisko: Słoneczni / półcieniste

  Pokrój: Stożkowy

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna / wilgotna

 Rodzaj gleby: Żyzna / przepuszczalna / pH kwaśne

 Barwa liści/igieł: Zielone / jesienią złocistożółte

 Roślina zimozielona: Nie

796,30 zł

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Opis Modrzewnik chiński

Wysokość w sprzedaży od 0,61 m do 0,90 m
Barwa igieł Zielona

Więcej informacji

Naturalnie występuje w południowo-wschodnich Chinach, na obszarze z dużą ilością opadów (1500 – 2000 mm rocznie), na wysokości 100 do 1500 m n.p.m. Spotykany w liściastych lasach wieczniezielonych lub szerokolistnych. W naturze jest zagrożon wyginięciem. Jest wolno rosnącym drzewem iglastym o igłach opadających na zimę, stożkowej koronie z poziomo ułożonymi gałęziami; igły zielone, jesienią złocistożółte, długości 3-5 cm, miękkie, spłaszczone, ułożone pojedynczo na długopędach, a na krótkopędach w pęczkach. W ojczyźnie dorasta do wysokości 40 m, w warunkach uprawy osiąga dużo mniejsze rozmiary.

Wymaga gleby żyznej, równomiernie wilgotnej ale przepuszczalnej, o odczynie kwaśnym, stanowiska słonecznego do półcienistego. Odporność na mróz mała, znosi temperatury od -17 oC, ale młode okazy zamierają przy -5oC. Wymaga starannego okrywania na zimę lub zimowania w pomieszczeniach o umiarkowanej temperaturze. Nadaje się do uprawy wyłącznie w ciepłych rejonach kraju.

Polecany od ogrodów przydomowych dla doświadczonych kolekcjonerów. Dobrze znosi formowanie, dlatego jest często uprawiany jako bonsai. Nadaje się do uprawy w pojemnikach.