x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Miskant chiński 'Flamingo'

N20 BD

Miscanthus sinensis 'Flamingo'

  Forma: Bylina

  Wysokość w sprzedaży: 30 cm

  Wysokość docelowa: 1-2 m 

  Stanowisko: Słoneczne 

  Pokrój: Kępiasty 

  Wilgotność gleby: raczej wilgotna

 Rodzaj gleby: Żyzna 

 Barwa liści/igieł: Zielone 

 Barwa kwiatów: czerwona

Termin kwitnienia: wrzesień-październik

18,52 zł

Stan: Do wyczerpania zapasów

Więcej informacji

Miskant 'Flamingo' to bylinowa trawa, tworząca gęste kępy o wysokości 1,2 m (1,6 m w czasie kwitnienia) i szerokości 0,5-1 m. Łukowato wygięte liście o długości 70-80 cm i szerokości ok. 2 cm mają białe unerwienie. Jesienią przybierają złocistopomarańczową barwę. Kwiaty zebrane są w atrakcyjne, różowosrebrzyste, przewisające wiechy, które licznie pojawiają się późnym latem (pod koniec VIII) i stanowią ozdobę rośliny do końca wegetacji, a nawet zimą. Trawa ta wymaga słonecznego lub tylko lekko zacienionego stanowiska.

Miskant rozpoczyna wegetację dość późno, zwykle dopiero w maju. Kiedy karpa dostatecznie się rozrośnie, miskant wytrzymuje zimy bez okrycia i jest bardzo trwałą i wdzięczną trawą, która toleruje okresowe susze.

Miskant polecany jest do sadzenia przy oczku wodnym lub tworzenia kompozycji z innymi trawami. Ze względu na ozdobne ulistnienie może być sadzony jako soliter (pojedynczo) lub łączony w kompozycje. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się w otoczeniu roślin o płożącym wzroście, drobnych liściach i ciemniejszych barwach. 

Produkty powiązane