x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Miskant chiński 'Strictus' Zobacz większe

Miskant chiński 'Strictus'

N20 BD

Miscanthus sinensis 'Strictus'

  Forma: Bylina

  Wysokość w sprzedaży: 40 cm

  Wysokość docelowa: 1,20 m 

  Stanowisko: Słoneczne 

  Pokrój: Kępiasty 

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna

 Rodzaj gleby: Żyzna 

 Barwa liści/igieł: Zielone 

 Barwa kwiatów: Fioletowa 

Termin kwitnienia: Sierpień / wrzesień / październik

25,00 zł

Stan: Do wyczerpania zapasów

Więcej informacji

Miskant 'Strictus' tworzy zwarte, wzniesione kępy dorastające do 1,5 m.  Na jej jasno zielonych liściach już pod koniec wiosny pojawiają się szerokie, poprzeczne paski w złocistym kolorze.

Najlepiej rośnie na w miarę wilgotnych i żyznych glebach, na stanowiskach słonecznych lub lekko ocienionych. W pierwszych dwóch latach po posadzeniu najlepiej okryć nasadę kępy przed mrozem. W tym celu należy rozsypać warstwę mielonej kory wokół nasady pędów późną jesienią i pozostawić zasychające wówczas liście tej trawy, które również stanowią zimową osłonę przed mrozem. Wiosną należy ściąć zeszłoroczne pędy z liśćmi na wysokości około 10 cm od powierzchni gruntu. Miskant rozpoczyna wegetację dość późno, zwykle dopiero w maju. Kiedy karpa dostatecznie się rozrośnie, miskant wytrzymuje zimy bez okrycia i jest bardzo trwałą i wdzięczną trawą, która toleruje okresowe susze.

Miskant 'Strictus' polecany jest do sadzenia przy oczku wodnym lub tworzenia kompozycji z innymi trawami. Ze względu na ozdobne ulistnienie może być sadzony jako soliter (pojedynczo) lub łączony w kompozycje. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się w otoczeniu roślin o płożącym wzroście, drobnych liściach i ciemniejszych barwach. 

Produkty powiązane