x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Kasztan jadalny 'Variegata'

C5 002

Castanea sativa 'Variegata'

  Forma: Drzewo liściaste 

  Wysokość w sprzedaży: 5 m 

  Wysokość docelowa: 25 m

 Pokrój: Drzewiasty / rozłożysty 

  Stanowisko: Słoneczne / osłonięte 

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie  wilgotna

 Rodzaj gleby: Żyzne / przepuszczalne / pH lekko kwaśne  

 Barwa liści/igieł: Dwubarwne 

 Owoce: Kasztany

7 407,41 zł

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Kalkulator przybliżonego kosztu dostawy

Program oblicza szacunkowy koszt transportu do Państwa domu. Uwzględniamy tutaj okazy których nie przewozi kurier ze względu na ich gabaryty, bądź zakupy wielu roślin. Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnej analizy kosztów transportu pod numerem: 534-048-438 oraz adresem email polskiesolitery@gmail.com

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis Kasztan jadalny 'Variegata'

Wysokość w sprzedaży od 5,01 m do 5,50 m
Barwa liści Liście dwubarwne

Więcej informacji

Kasztan jadalny w odmianie ‘Variegata’ to potężne drzewo o bardzo ciekawych barwnych liściach i rozłożystym pokroju. Ulistnienie podłużne, nieregularne o jasnym, kremowym obrzeżeniu. Kwiaty w postaci sterczących kłosów, pojawiają się od maja do czerwca.  Owocuje w październiku jadalnymi kasztanami zebranymi w kolczaste okrywy, zazwyczaj po 3 w pęczkach.

Dla prawidłowego rozwoju wymaga gleb żyznych i przepuszczalnych o umiarkowanej wilgotności. Nie znosi gleb wapiennych. Wymaga słonecznego stanowiska, ciepłego i osłoniętego od silnych, zimowych wiatrów.

Proponowany egzemplarz polecany do dużych ogrodów i parków ze względu na docelowe rozmiary, jakie osiągnie w przyszłości. Może rosnąć zarówno jako soliter lub w otoczeniu innych roślin dla utworzenia ciekawej kompozycji barwnej. Roślina warta uwagi również ze względu na jadalne owoce, które są jednocześnie ozdobą drzewa.

Related articles on blog