x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Aronia wielkoowocowa Zobacz większe

Aronia wielkoowocowa - forma krzaczasta

OR 036

Aronia melanocarpa

  Forma: Drzewko owocowe

  Wysokość w sprzedaży: 0,40 m

  Wysokość docelowa: 2,00 m

  Stanowisko: Słoneczne

  Pokrój: Wyprostowany

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna 

 Rodzaj gleby: Żyzna / pH roślina tolerancyjna

 Barwa liści/igieł: Zielona

 Termin kwitnienia: Od czerwca do sierpnia

 Barwa kwiatów: Biała / różowa

 Owoce: Aronia

10,00 zł brutto

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Opis Aronia wielkoowocowa - forma krzaczasta

Wysokość w sprzedaży od 0,31 m do 0,60 m
Pora kwitnienia Lato
Terminy zbiorów Wczesne
Barwa kwiatów Kwiaty dwubarwne

Więcej informacji

'Hugin' - odmiana o dosyć dużych, czarnych, z woskowym nalotem owocach zebranych w grona. Efektownie przebarwia się jesienią na czerwono, dojrzewa na początku września. Owoce używane są do produkcji soków, syropów, dżemów oraz nalewek, stanowią też pokarm dla ptaków.

'Viking' - odmiana o dosyć dużych, okrągłych, ciemnogranatowych owocach zebranych w grona, przebarwia się jesienią na czerwono. Owoce kuliste, ciemnogranatowe, duże, błyszczące, smaczne, słodko-kwaśne, z lekką goryczką, soczyste, dojrzewają w sierpniu i wrześniu. Odmiana zdrowa, rzadko atakowana przez choroby i szkodniki. Całkowicie mrozoodporna. Ma pokrój odwróconego stożka. Nadaje się do produkcji soków, syropów, dżemów oraz nalewek.  

'Galicjanka' - polska, plenna odmiana, uznawana za jedną z najlepszych na plantacje towarowe. Łatwa w uprawie. Wcześnie wchodzi w okres owocowania - na przełomie sierpnia i września. Owoce kuliste, czarne, pokryte woskowym nalotem. Odmiana rzadko atakowana przez choroby i szkodniki, mrozoodporna. Zastosowanie ma identyczne jak poprzednie odmiany. 

'Nero' - odmiana o dosyć dużych, okrągłych, stosunkowo soczystych, słodkich, granatowo-fioletowych owocach, zebranych w grona. Owoce duże, błyszczące, ciemnograntowo-fioletowe, jadalne, soczyste i słodkie, dojrzewają na przełomie sierpnia i września.

Produkty powiązane