x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Jarząb pospolity 'Beissneri'

MM 013

Sorbus aucuparia 'Beissneri'

  Forma: Drzewo liściaste 

  Wysokość w sprzedaży: 3,60 m

  Wysokość docelowa: 10,00 m

  Stanowisko: Słoneczne / półcieniste

  Pokrój: Wyprostowany 

  Wilgotność gleby:  Wilgotna 

 Rodzaj gleby: Żyzna / przepuszczalna 

 Barwa liści/igieł: Zielona

 Termin kwitnienia: Maj / czerwiec

 Barwa kwiatów: Biała

 Owoce: Czerwone

1 185,19 zł

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Opis Jarząb pospolity 'Beissneri'

Wysokość w sprzedaży od 3,51 m do 4,00 m
Pora kwitnienia Wiosna
Barwa kwiatów Biała
Barwa liści Zielona

Więcej informacji

Jarząb pospolity ‘Beissneri’ to odmiana charakteryzująca się bogactwem kolorów. Młode pędy i ogonki liściowe o lekko czerwonym zabarwieniu. Wczesną wiosną liście są żółte z czasem przebarwiając się na żółto zielono, a jesienią przebarwiają się  na kolor herbaciany. Kwitnie w maju, na biało. Jesienią pojawiają się owoce, które mogą stanowić pokarm dla ptaków oraz ozdabiają roślinę po utracie liści. Warto zwrócić również uwagę na osobliwą, gładką i błyszczącą korę w kolorach czerwono-żółtych. W zimie roślina doskonale się wyróżnia na tle śniegu. 

Jarząb nie ma dużych wymagań co do gleby. Mimo, że najlepiej rośnie w podłożu żyznym to w słabszej glebie również da sobie radę. Ważne jest aby podłoże nie przesychało. Preferuje miejsca słoneczne lub półcieniste.

Jarząb pospolity w odmianie 'Beissneri' to  okaz polecany do nasadzeń w eksponowanych miejscach w ogrodach przydomowych, parkach jako soliter lub pionowy akcent kompozycji. Dużej dekoracyjności odmiana nabiera również zimą dzięki interesującej korze. Warto zestawiać tę odmianę z roślinami zimozielonymi właśnie dla wyróżnienia pięknego pnia Jarzębu.

Produkty powiązane