x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Jarząb pospolity 'Beissneri'

MM 013

Sorbus aucuparia 'Beissneri'

  Forma: Drzewo liściaste 

  Wysokość w sprzedaży: 3,60 m

  Wysokość docelowa: 10,00 m

  Stanowisko: Słoneczne / półcieniste

  Pokrój: Wyprostowany 

  Wilgotność gleby:  Wilgotna 

 Rodzaj gleby: Żyzna / przepuszczalna 

 Barwa liści/igieł: Zielona

 Termin kwitnienia: Maj / czerwiec

 Barwa kwiatów: Biała

 Owoce: Czerwone

1 185,19 zł

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Kalkulator przybliżonego kosztu dostawy

Program oblicza szacunkowy koszt transportu do Państwa domu. Uwzględniamy tutaj okazy których nie przewozi kurier ze względu na ich gabaryty, bądź zakupy wielu roślin. Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnej analizy kosztów transportu pod numerem: 534-048-438 oraz adresem email polskiesolitery@gmail.com

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis Jarząb pospolity 'Beissneri'

Wysokość w sprzedaży od 3,51 m do 4,00 m
Pora kwitnienia Wiosna
Barwa kwiatów Biała
Barwa liści Zielona

Więcej informacji

Jarząb pospolity ‘Beissneri’ to odmiana charakteryzująca się bogactwem kolorów. Młode pędy i ogonki liściowe o lekko czerwonym zabarwieniu. Wczesną wiosną liście są żółte z czasem przebarwiając się na żółto zielono, a jesienią przebarwiają się  na kolor herbaciany. Kwitnie w maju, na biało. Jesienią pojawiają się owoce, które mogą stanowić pokarm dla ptaków oraz ozdabiają roślinę po utracie liści. Warto zwrócić również uwagę na osobliwą, gładką i błyszczącą korę w kolorach czerwono-żółtych. W zimie roślina doskonale się wyróżnia na tle śniegu. 

Jarząb nie ma dużych wymagań co do gleby. Mimo, że najlepiej rośnie w podłożu żyznym to w słabszej glebie również da sobie radę. Ważne jest aby podłoże nie przesychało. Preferuje miejsca słoneczne lub półcieniste.

Jarząb pospolity w odmianie 'Beissneri' to  okaz polecany do nasadzeń w eksponowanych miejscach w ogrodach przydomowych, parkach jako soliter lub pionowy akcent kompozycji. Dużej dekoracyjności odmiana nabiera również zimą dzięki interesującej korze. Warto zestawiać tę odmianę z roślinami zimozielonymi właśnie dla wyróżnienia pięknego pnia Jarzębu.

Produkty powiązane