x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

570 598 811

polskiesolitery@gmail.com

Grujecznik japoński

M.65

Cercidiphyllum japonicum

  Forma: Drzewo liściaste

  Wysokość w sprzedaży: -

  Wysokość docelowa: 12,00 m

  Stanowisko: Słoneczne / półcieniste

  Pokrój: Nieregularny

  Wilgotność gleby: Wilgotna

 Rodzaj gleby:  Żyzna / pH lekko kwaśne

 Barwa liści/igieł: Jasnozielone

 Roślina zimozielona: Nie


Zachęcamy do zapytania o dostępność produktu.

880,00 zł brutto

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Opis Grujecznik japoński

Barwa liści Zielona

Więcej informacji

Grujecznik japoński to drzewo dorastające zwykle do 12 m wysokości. Cechą charakterystyczną jest forma wielopienna, gałęzie wytwarza już od samego dołu. Rośnie zazwyczaj stożkowo. Liście w sercowatym kształcie z delikatnym rysunkiem. Ciekawym zjawiskiem jest wielobarwność liści. Wiosną brunatnoczerwone, latem ciemnozielone, jesienią egzemplarze rosnące w słońcu przebarwiają się na czerwono złoto, natomiast, te które rosną w cieniu zmieniają barwę na łososiową. Opadłe liście wydzielają charakterystyczny słodki zapach.

Grujecznik wykazuje odporność na niskie temperatury. Idealne stanowisko to słoneczne lub półcienste w koronach wyższych roślin.


Proponowane drzewo to równomiernie rozgałęziony okaz, który wraz z wiekiem zyskuje na dekoracyjności. Zdecydowanie warto sadzić grujeczniki nad brzegiem zbiorników wodnych lub na tle trawników. Kolorowe liście będą wspaniałą ozdobą niejednego ogrodu.  Można stosować go jako soliterowy egzemplarz na tle trawnika lub elewacji budynku lub tworzyć z jego udziałem ciekawe kompozycje.

Produkty powiązane