x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Funkia / Hosta - różne odmiany

N20 BD

Hosta 

  Forma: Bylina

  Wysokość w sprzedaży: 0,20-0,40 m

  Wysokość docelowa: 40 - 50 cm

  Stanowisko: Półcieniste 

  Pokrój: Krzaczasty

  Wilgotność gleby: Wilgotna

 Rodzaj gleby: Przeciętna gleba ogrodowa 

 Barwa liści/igieł: różne

 Termin kwitnienia: Lipiec / sierpień

 Barwa kwiatów:różne

18,52 zł

4994 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Opis Funkia / Hosta - różne odmiany

Wysokość w sprzedaży od 0,31 m do 0,60 m
Barwa kwiatów Biała
Barwa liści Zielona

Więcej informacji

Obecnie mamy w sprzedaży następujące odmiany (prosimy pytać o dostępność):

‘Fire Island’

Zjawiskowa odmiana o przepięknym, jaskrawo żółtym ubarwieniu. Dorasta do około 40-60 cm wysokości i 70 cm szerokości, tworząc efektowne kępy o zwartym, gęstym pokroju. Posiada dekoracyjne, lancetowate, wzniesione ku górze liście o lekko pofalowanym brzegu. Blaszka liściowa jest delikatnie pomarszczona i posiada wyraźne bruzdowanie na swej powierzchni. Liście w olśniewającym, jaskrawo żółtym kolorze osadzone są na długich ogonkach o kontrastowym, czerwonym ubarwieniu. Termin kwitnienia: czerwiec-lipiec.

‘June’

 

Sztywne liście tej odmiany tworzą solidne rozety o regularnej formie. Środek liści żółto kremowy, brzeg zaś zielony do niebieskiego –nieregularny. Zakwita latem na lawendowy kolor, dorasta do 25 cm wysokości i 50 cm szerokości. Znosi częściowo nasłonecznione miejsca, gdyż jej liście są bardzo twarde i woskowane. Dla uzyskania ciekawych barw warto wybrać stanowisko gdzie w godzinach porannych i popołudniowych docierają promienie słoneczne.

‘Moonstruck’

Niewielka , dorastająca do 25cm odmiana o lancetowatych, lekko pofałdowanych kremowych liściach z niebieskim brzegiem. Pokrój rozłożysty, tworzy gęste kępy. Kwitnie od czerwca do sierpnia.

‘Northern Exposure’

 

Osiąga 60-70 cm wysokości i ok. 120 cm szerokości. Liście są masywne, pomarszczone, niebiesko zielone z jasnokremowym do białego brzegiem, wielkości 35/25 cm.

 

‘Memories of Dorothy’

 

Bardzo ciekawa odmiana funkii posiadająca dekoracyjne niebiesko zielone liście z kremowo- żółtym marginesem. Kwiaty lawendowe. Osiąga wysokość 40-50 cm. Preferuje stanowiska półcieniste lub cieniste. Roślina odporna i łatwa w uprawie, całkowicie mrozoodporna.

 

‘Firn Line’

 

Bardzo oryginalna odmiana, o niebieskich liściach z szerokim, białym marginesem. Nim jednak margines stanie się biały, ma piękny żółto kremowy odcień. Pojawiające się w lipcu kwiaty komponują się harmonijnie, a ich fioletowy kolor uzupełnia całość. Atrakcyjny, jasny brzeg liścia jest tym szerszy im starsza jest kępa. Dorasta do 40 cm.

‘Pilgrim’

 

 

 

Jedna z najlepiej okrywowych odmian funkii o efektownych, dwubarwnych liściach. Tworzy szerokie, niskie kępy. Liście sercowate, ciemnozielone z szerokim, białym brzegiem, zajmującym 50% powierzchni blaszki liściowej. Silny efekt kolorystyczny utrzymuje się przez cały sezon wegetacyjny, nawet w miejscach bardzo zacienionych. Kwiaty lawendowe, w długich kwiatostanach, pojawiające się w lipcu. Późno rozpoczyna wegetację. Podobnie jak większość odmian nie znosi bezpośredniego nasłonecznienia.

‘Blue Mouse Ears’

Bardzo niska odmiana funki. Wytwarza małe, grube, niebiesko zielone listki składające się na niewielkie kopczyki, z których latem-w lipcu i sierpniu- wyrastają sporej wielkości bukiety lawendowych kwiatów. Osiąga 15 cm wysokości i 30 cm szerokości. 

‘Stiletto’

Niska, kępiasta bylina. Liście podłużne, wąskie, oliwkowozielone ozdobione na brzegach kremowobiałym lub żółtawym marginesem. Liście mają do 14 cm długości i do 4 cm szerokości, są lancetowate, na brzegach delikatnie pofalowane, na końcu zaostrzone. Swoim kształtem przypominają sztylet, stąd nazwa odmiany. Liście układają się kaskadowo, tworząc gęste, spłaszczone kępy dorastające do 30 cm wysokości i aż 80 cm szerokości – jest to jedna z lepszych odmian okrywowych funkii. Latem spośród liści wyrastają smukłe pędy kwiatostanowe (do 60 cm wysokości) z osadzonymi na nich dzwonkowatymi, fioletowymi kwiatami. Po kwitnieniu pędy kwiatostanowe należy usunąć. Odmiana odporna na mróz.

‘Eternal Flame’

 

Odmiana średniej wysokości. Osiąga 40-45cm i ok. 80cm szerokości. Biały środek liścia w połączeniu z szerokim bardzo ciemnozielonym marginesem stwarza niesamowite wrażenie. Dodatkowo na środku liścia występują zielone cętki takie jak u hosty Revolution. Tworzy śliczne kępy 40/60 cm. Kwiaty lawendowe.

‘Wolverine’

Piękna odmiana hosty  o lancetowatych, niebieskich   liściach z kremowym brzegiem. Najlepiej rośnie w cieniu.  Osiąga wysokość do 50 cm.  Kwiaty w kolorze jasno lawendowym pojawiają się od lipca do września.

‘Praying Hands’

To prawdziwy klejnot dla kolekcjonerów. W USA okrzyknięta Hostą Roku 2011 roku. Należy do niedużych odmian. Dorasta do ok. 40 cm wysokości i podobnej średnicy. Swoją nazwę - "modlące się ręce" - zawdzięcza spektakularnemu pokrojowi kępy i wzniesionym, sztywnym, lancetowatym liściom, mocno pofalowanym, jakby nie do końca rozwiniętym. Kolor liścia jest ciemnozielony do oliwkowego. Obrzeżenie jest złotożółte, bardzo wąskie. Pokrój kępy ma bukietowy, dlatego też fantastycznie się prezentuje w pojemnikach. Preferuje półcień lub całkowity cień.

‘First Frost’

Unikatowa odmiana o sztywnych, wydłużonych liściach, które z wiosną są lodowo niebieskie z bardzo wyraźnym, kremowo białym obrzeżeniem. Im dalej w kierunku lata tym bardziej barwa liści zmierza w kierunku ciemnej zieleni, a brzeg czystej bieli, co nadal wygląda niezwykle efektownie. Osiaga 45 cm wysokości przy 70 cm średnicy, zakwita latem na lawendowy kolor.

‘Choco Nishiki’

Średniej wielkości odmiana dorastająca do 50 cm wysokości. Posiada żółte liście z nieregularnym, zielonym brzegiem. Kwitnie na przełomie czerwca i lipca, kwiaty lawendowe. Preferuje stanowiska półcieniste i cieniste. Lubi wilgotne podłoże. Odmiana mrozoodporna.

‘Francee’

Bylina o efektownych, dużych liściach. Liście ciemnozielone z wyraźnym, białym obrzeżeniem, dość regularnym, które utrzymuje się przez cały sezon wegetacyjny, dając silny efekt kolorystyczny nawet w miejscach bardzo zacienionych. Kwiaty bladofioletowe, w długich kwiatostanach, w VII. Nadaje się na rabaty, do okrywania większych powierzchni w cieniu.

‘Patriot’

Odmiana funkii o efektownych, dużych liściach. Liście z szerokim, białym brzegiem, który utrzymuje się przez cały sezon wegetacyjny, dając silny efekt kolorystyczny nawet w miejscach bardzo zacienionych. Kwiaty fioletowopurpurowe, w długich kwiatostanach, w VII. Późno rozpoczyna wegetację. Podobnie jak większość odmian nie znosi bezpośredniego nasłonecznienia.

‘Earth Angel’

Funkia 'Earth Angel' tworzy efektowne, rozłożyste kępy. Dorasta do około 40-50 cm wysokości i 100 cm szerokości. Liście są duże, grube, sercowate w pięknym, niebiesko-zielonym odcieniu, zdobione żółtym, nieregularnym marginesem. Na powierzchni blaszki pojawiają się jasne smugi, linie wdzierające się do środkowej części liścia. Kwitnie w lipcu na biało.

‘Dream Queen’

Wyjątkowa odmiana wykazująca dużą odporność na ślimaki oraz większe nasłonecznienie. Dorasta do około 40-50 cm wysokości i 50-60 cm średnicy. Liście byliny początkowo są wydłużone, z czasem jednak ich kształt staje się bardziej zaokrąglony. Środek blaszki liściowej jest w delikatnym, śmietankowym kolorze, otoczony szerokim, niebiesko-zielonym obrzeżeniem. U starszych osobników liście są bardzo sztywne i silnie karbowane. Ciemno niebieskie wybarwienie uzyskuje dopiero po kilku latach uprawy. Funkia 'Dream Queen' kwitnie w lipcu, wytwarzając białe kwiaty osadzone na szczytach wyższych pędów.

Produkty powiązane