Egzotyczne rośliny na tarasy

Kto z nas nie chciałby poczuć egzotycznego klimatu. A może po podróżach usiąść u siebie na tarasie i rozkoszować się widokiem roślin z różnych krajów? Dzięki zamiłowaniu do zwiedzania i chęci posiadania unikalnych roślin na rynku ogrodniczym pojawiają się coraz to ciekawsze i niespotykane rośliny. Podróże inspirują nas do obsadzania donic gatunkami egzotycznymi, trend ten jest coraz silniejszy, a my gotowi jesteśmy na pielęgnację pięknych, aczkolwiek wymagających roślin. Urok oryginalnych kwiatostanów, nietypowe liście i pokroje, kuszący zapach, zachęcają do zakupu i uprawy. 

W ostatnim czasie jedną z najczęściej spotykanych roślin na naszych balkonach i tarasach jest Sandevilla i Bugenwilla.
Nasz wzrok przyciągną szczególnie obficie kwitnące Sundaville. Pnącze te obsypane jest trąbkowymi kwiatami przez cały sezon od maja do października.
Bugenwilla ożywi każdy taras intensywna kolorystyka podsadek w odcieniu różu, białego i pomarańczu. A oryginalnego widoku dostarczy nam Passiflora o niespotykanych kwiatostanach o barwie różowej, fioletowej i niebieskiej.


Wśród wyjątkowo pięknych i ozdobnych krzewów kwitnących, znajdują się również gatunki, pochodzące z rejonów o klimacie znacznie łagodniejszym od naszego. Do nich z pewnością można zaliczyć oleandry, oliwki i wawrzyn szlachetny. Wawrzyn jako roślina aromatyczna jest stosowana w kulinariach jako dobrze znany liść laurowy.


Kto z nas nie wymarzyłby sobie jedzenia cytrusów zrywanych na tarasie z własnego drzewka. Podczas lata na tarasach możemy umieszczać donice z owocującymi cytrusami. Chętnie kupowanym gatunkiem o egzotycznym uroku jest Kalamondyna, sztucznie otrzymany mieszaniec kwaśnej mandarynki. Drzewo obsypane jest przez cały czas małymi owocami w różnej fazie dojrzałości o lekko kwaskowatym, ale aromatycznym smaku. Warto też wspomnieć o smaczniejszych mandarynkach, kumkwatach i cytrynach chętnie uprawianych na tarasach. Wśród roślin egzotycznych mamy wiele ziół, które z powodzeniem mogą rosnąć w doniczkach. Zapachu i smaku dodadzą potrawa min: rozmaryn, imbir, kolendra.


Piękno i unikalność wyżej wymienionych roślin sprawia, że chcemy je uprawiać. Należy pamiętać, że rośliny te pochodzą z klimatu cieplejszego i nie zimują w gruncie, sadzonki należy sadzić w donicach, aby pod koniec lata przenieść je do pomieszczeń, gdzie przejdą okres spoczynku. Rośliny przez zimę powinny mieć dostęp do światła, być podlewane. Temperatura minimalna dla większości tropikalnych roślin wynosi 10°C. Oleander, oliwka, wawrzyn, rozmaryn i figa mogą pozostać na tarasie, dopóki temperatura powietrza nie spada poniżej -5°C.W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo bogaty asortyment gatunków pochodzących z różnych klimatów. Rośliny posadzone są w odpowiednie dla gatunku podłoża, dzięki czemu korzenie ładnie się rozrastają, a roślina jest zdrowa i pięknie kwitnie. W asortymencie posiadamy również podłoża przeznaczone do tego typu roślin. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą roślin i podłoży. W przypadku chęci uzyskania dodatkowych informacji serdecznie zapraszamy do kontaktu. 534-048-438 polskiesolitery@gmail.com

Egzotyczne rośliny na tarasy  W tej kategorii nie ma produktów.