Opinie klientów ( 14 )
(5,0/5)

Dodano przez jacek,
Komunikacja z firmą przez cały okres realizacji zlecenia na budzącym najwyższe zaufanie poziomie ...
17-06-2018
Dodano przez Mariusz,
Super solidna firmą która profesjonalnie i z szacunkiem traktuje klienta. Także tego malutkiego. ...
19-05-2018
Dodano przez Beata,
Bardzo polecam zakupy w Sklepie Polskie Solitery !!!! Bardzo miła obsługa. profesjonalne porady, b ...
18-05-2018

Kalkulator przybliżonego kosztu dostawy

Program oblicza szacunkowy koszt transportu do Państwa domu. Uwzględniamy tutaj okazy których nie przewozi kurier ze względu na ich gabaryty, bądź zakupy wielu roślin. Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnej analizy kosztów transportu pod numerem: 534-048-438 oraz adresem email polskiesolitery@gmail.com

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Egzotyczne rośliny na tarasy

Kto z nas nie chciałby poczuć egzotycznego klimatu. A może po podróżach usiąść u siebie na tarasie i rozkoszować się widokiem roślin z różnych krajów? Dzięki zamiłowaniu do zwiedzania i chęci posiadania unikalnych roślin na rynku ogrodniczym pojawiają się coraz to ciekawsze i niespotykane rośliny. Podróże inspirują nas do obsadzania donic gatunkami egzotycznymi, trend ten jest coraz silniejszy, a my gotowi jesteśmy na pielęgnację pięknych, aczkolwiek wymagających roślin. Urok oryginalnych kwiatostanów, nietypowe liście i pokroje, kuszący zapach, zachęcają do zakupu i uprawy. 

W ostatnim czasie jedną z najczęściej spotykanych roślin na naszych balkonach i tarasach jest Sandevilla i Bugenwilla.
Nasz wzrok przyciągną szczególnie obficie kwitnące Sundaville. Pnącze te obsypane jest trąbkowymi kwiatami przez cały sezon od maja do października.
Bugenwilla ożywi każdy taras intensywna kolorystyka podsadek w odcieniu różu, białego i pomarańczu. A oryginalnego widoku dostarczy nam Passiflora o niespotykanych kwiatostanach o barwie różowej, fioletowej i niebieskiej.


Wśród wyjątkowo pięknych i ozdobnych krzewów kwitnących, znajdują się również gatunki, pochodzące z rejonów o klimacie znacznie łagodniejszym od naszego. Do nich z pewnością można zaliczyć oleandry, oliwki i wawrzyn szlachetny. Wawrzyn jako roślina aromatyczna jest stosowana w kulinariach jako dobrze znany liść laurowy.


Kto z nas nie wymarzyłby sobie jedzenia cytrusów zrywanych na tarasie z własnego drzewka. Podczas lata na tarasach możemy umieszczać donice z owocującymi cytrusami. Chętnie kupowanym gatunkiem o egzotycznym uroku jest Kalamondyna, sztucznie otrzymany mieszaniec kwaśnej mandarynki. Drzewo obsypane jest przez cały czas małymi owocami w różnej fazie dojrzałości o lekko kwaskowatym, ale aromatycznym smaku. Warto też wspomnieć o smaczniejszych mandarynkach, kumkwatach i cytrynach chętnie uprawianych na tarasach. Wśród roślin egzotycznych mamy wiele ziół, które z powodzeniem mogą rosnąć w doniczkach. Zapachu i smaku dodadzą potrawa min: rozmaryn, imbir, kolendra.


Piękno i unikalność wyżej wymienionych roślin sprawia, że chcemy je uprawiać. Należy pamiętać, że rośliny te pochodzą z klimatu cieplejszego i nie zimują w gruncie, sadzonki należy sadzić w donicach, aby pod koniec lata przenieść je do pomieszczeń, gdzie przejdą okres spoczynku. Rośliny przez zimę powinny mieć dostęp do światła, być podlewane. Temperatura minimalna dla większości tropikalnych roślin wynosi 10°C. Oleander, oliwka, wawrzyn, rozmaryn i figa mogą pozostać na tarasie, dopóki temperatura powietrza nie spada poniżej -5°C.W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo bogaty asortyment gatunków pochodzących z różnych klimatów. Rośliny posadzone są w odpowiednie dla gatunku podłoża, dzięki czemu korzenie ładnie się rozrastają, a roślina jest zdrowa i pięknie kwitnie. W asortymencie posiadamy również podłoża przeznaczone do tego typu roślin. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą roślin i podłoży. W przypadku chęci uzyskania dodatkowych informacji serdecznie zapraszamy do kontaktu. 534-048-438 polskiesolitery@gmail.com

Egzotyczne rośliny na tarasy 

Parametry

Wysokość w sprzedaży
Barwa liści
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • 18,00 zł

    ok. 60cm

    Gynostemma pentaphyllum   Forma: Krzew liściasty   Wysokość w sprzedaży: 0,55 m   Wysokość docelowa: 2-3 m   Stanowisko:  Półcieniste   Pokrój: Pnący   Wilgotność gleby: Wilgotna  Rodzaj gleby: Żyzne / przepuszczalna / pH kwaśne  Barwa liści/igieł: Zielona

    18,00 zł
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji