x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

570 598 811

polskiesolitery@gmail.com

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Opinie klientów ( 32 )
(5,0/5)

Dodano przez Katarzyna,
Cyprysik piękny, Mega duża sadzonka dziękuję. Polskie solitery .pl.Polecam .????❤️
18-10-2023
Dodano przez Anna,
Profesjonalna obsługa roślinka dotarla cala i pieknie zapakowana.Sympatyczne panie zawsze służą ...
21-08-2023
Dodano przez TOMASZ MICHALAK,
Profesjonalny kontakt ze Sprzedającym. Drzewko piękne i doskonale zabezpieczone. Jestem bardzo za ...
17-05-2023

Duże Rośliny XXL

Nie chcesz czekać latami na to, aż rośliny osiągną imponujące rozmiary? Sprawdź naszą ofertę, w której można znaleźć krzewy oraz drzewa liściaste i iglaste w dużym rozmiarze  XXL. W naszym sklepie prowadzimy sprzedaż gatunków i ich odmian z całego świata, w tym drzew i krzewów ozdobnie uformowanych, oraz ekskluzywnych soliterów. W sprzedaży dostępne są wszystkie widoczne poniżej rośliny oraz dużo innych, których nie zdążyliśmy umieścić na stronie. Na zamówienie klienta, jesteśmy w stanie importować, wybrane okazy drzew i krzewów, które dostępne są w Europie.

Oferowane duże drzewa i krzewy dostępne są w postaci sadzonek przygotowanych do rozrostu w nowym środowisku. Rośliny są kopane z gruntu. Sadzonki kształtujemy w formy łatwych w transporcie brył, których wielkość zależna jest od rozmiarów drzewa. Do tego, sprzedajemy rośliny z rozwiniętym systemem korzeniowym w donicach. Zaletą takiej hodowli jest to, że okazy możemy sadzić w okresie wegetacji gdyż nie naruszamy korzenia przy procesie przesadzania. 

Jako profesjonalna firma ogrodnicza, naszym klientom możemy zaoferować transport. Rośliny przewozimy na samochodach dostawczych, ciężarówkach z windą oraz ciągnikach z naczepami i dźwigami (HDS). Zwyczajowo dojeżdżamy do klientów w promieniu 30 km od Poznania. W przypadku większych zakupów usługa dostępna jest na terenie całej Polski. Koszt transportu mogą państwo sprawdzić w zakładce „Transport własny”.

Klienci, którzy dokonają zakupów w naszym sklepie, mogą skorzystać również z usługi sadzenia drzew i krzewów. Można nam zaufać, ponieważ mamy ponad 16-letnie doświadczenie w sadzeniu sprzedawanych roślin. Dysponujemy także specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu bez problemów sadzimy nawet drzewa o wysokości 10 m.

Większość roślin dostępnych w naszym sklepie opatrzona jest „Znakiem Gwarancji”. Każdy produkt oznaczony tym symbolem objęty jest gwarancją aż do pierwszych przyrostów. Jeśli drzewa i krzewy sadzone są wiosną, obowiązuje ona do przełomu maja i czerwca, natomiast w przypadku jesiennych nasadzeń zostaje przedłużona do wiosny kolejnego roku (w tym przypadku nie podlegają jej uszkodzenia wyrządzone przez mróz). Co ważne, gwarancji podlegają rośliny sadzone przez pracowników naszej firmy. Obowiązuje ona również w przypadku drzew i krzewów sadzonych przez klienta, pod warunkiem, że zostały zachowane zasady, dotyczące odpowiedniego przygotowania gruntu oraz sadzenia, które zostały opisane w gwarancji. Szczególnie należy traktować solitery ze względu na to że, z reguły sadzi się je w eksponowanych miejscach, przez co są bardziej narażone. Klienci, którzy zauważą niekorzystną zmianę w wyglądzie rośliny lub jej podsychanie, proszeni są o szybki kontakt z naszą firmą pod numerem 534-048-438 lub 793-333-392. Służymy pomocą gdyż wierzymy że naszą wspólną pasją są piękne bujne ogrody, pełne zdrowych, mocno wybarwionych i ciekawych roślin.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące oferowanych roślin XXL, zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy z przyjemnością udzielą wyczerpujących informacji. Szczegółowe dane kontaktowe znajdą Państwo w stopce u dołu strony.

Duże Rośliny XXL 

Duże rośliny ogrodowe chronią przed wiatrem, kurzem, pochłaniają dwutlenek węgla, produkują życiodajny tlen, a w słoneczne dni zapewniają przyjemny cień. Gwarantują większą prywatność, a także naturalnie redukują emisję hałasu. Duże drzewa doskonale współgrają z niskimi krzewami, równo przystrzyżonym trawnikiem lub kolorowym dywanem ulubionych kwiatów. Ponadto są niezastąpioną ozdobą alejek, parków, a także ważnym elementem zagospodarowania przestrzeni miejskich.

Podkategorie

 • Duże Drzewa Liściaste

  Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy bardzo szeroki wybór dużych drzew liściastych. W naszym asortymencie znajdą Państwo wiele odmian. Wszystkie oferowane rośliny to gatunki, które doskonale nadają się do zasadzenia w ogrodzie lub na działce. Wśród oferowanych odmian znajdują się m.in. graby, kaliny, kasztanowce, leszczyny, derenie, dęby, robinie akacjowe i wiązy. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie sprowadzić także inne okazy niedostępne w regularnej sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą.

  W naszym sklepie znajdą Państwo sprawdzone odmiany roślin, które staną się wyjątkową dekoracją ogrodu. Oferowane duże drzewa liściaste zostały odpowiednio przygotowane do przesadzenia. Dzięki temu, że sprzedajemy je wraz z pryzmą ziemi i odpowiednio wyregulowanym systemem korzeniowym, dobrze zadomowią się w nowej lokalizacji.

  Warto zaznaczyć, że jesteśmy firmą z ogromnym doświadczeniem. Naszym klientom służymy już od ponad 16 lat i przez ten czas sprzedaliśmy i zasadziliśmy tysiące drzew liściastych. Specjalnie z myślą o Państwa wygodzie przygotowaliśmy usługę transportu roślin. Większe zamówienia jesteśmy w stanie dostarczyć własnym transportem w promieniu 30 km od Poznania. Drzewa możemy również dowieźć w każde inne miejsce w Polsce – klientów zainteresowanych tą usługą prosimy o kontakt z naszym konsultantem. Co więcej, na życzenie klienta możemy zająć się również zasadzeniem zakupionych dużych drzew liściastych. Pomagamy w doborze odpowiedniego miejsca oraz przystosowaniu gruntu do wymogów konkretnego gatunku.

  Kupując duże drzewa liściaste w naszym sklepie, nie musisz bać się o to, że nabywasz towar, który nie przyjmie się w Twoim ogrodzie. Rośliny sadzone przez nas, bądź te których sadzenie jest nadzorowane przez naszego pracownika mają „Znak gwarancji”. Gwarancja obejmuje straty dotyczące zakupionych roślin, z wyjątkiem zniszczeń wyrządzonych przez mróz. Obowiązuje ona zawsze do pierwszych przyrostów.

  Zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy z przyjemnością doradzą Państwu w wyborze odmian i jeśli zajdzie taka potrzeba, zamówią odpowiednią roślinę. Chcielibyśmy także zaznaczyć, że nasz asortyment obejmuje więcej roślin, niż te prezentowane na poniższych zdjęciach. Dlatego w przypadku nieznalezienia wybranego okazu w sklepie internetowym, warto skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.

  Oferujemy duże drzewa liściaste do ogrodu, które staną się efektowną dekoracją terenu. W naszym sklepie przygotowaliśmy szeroki wybór dorosłych drzew, które można wysadzać prosto do gruntu prawie przez cały rok (z wyjątkiem okresów, gdy podłoże jest zmarznięte). Drzewa liściaste z Berberys doskonale sprawdzą się do nasadzania w przydomowych ogrodach, parkach, zieleni miejskiej czy osiedlowej.


  Drzewa liściaste – dobierz gatunki idealnie dopasowane do stanowiska

  Polecamy szeroki wybór popularnych gatunków rodzimych oraz drzew bardziej egzotycznych. W ofercie posiadamy m.in. majestatyczne dęby, buki, graby, jesiony i klony, tradycyjne kasztanowce, lipy, olchy, leszczyny, wierzby, wysokie topole oraz efektowne magnolie. Szeroki wybór pozwala dobrać gatunki dopasowane do stanowisk nasłonecznionych lub zacienionych, wyeksponowanych na różne kierunki świata, różniących się klasą i żyznością gleby.

  Klienci mogą wybrać drzewa liściaste, które staną się ozdobą przez cały rok – wiosną będą zachwycać różnokolorowymi kwiatami, latem efektowną zielenią koron, a jesienią liśćmi w odcieniach purpury bądź złota. Poszczególne gatunki różnią się przede wszystkim fakturą kory, kształtem liści, wielkością oraz odcieniem kwiatów i owoców.

  Duże drzewo liściaste pomoże Ci ciekawie podzielić przestrzeń w ogrodzie i stworzyć oryginalną aranżację zieleni, osłonić posesję przed uciążliwymi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów. Zapewni przyjemny cień, uchroni przed wiatrem, kurzem i zbyt dużym hałasem. Poprawi także jakość powietrza – średnio drzewo absorbuje aż 1 tonę dwutlenku węgla na każdy m3 swojego przyrostu i produkuje około 727 kg tlenu (najwięcej tlenu wytwarzają: buk pospolity, klon, wierzba krucha, dąb, jesion oraz lipa).

  Duże drzewa liściaste – monumentalna ekspozycja do Twojego ogrodu

  W ofercie posiadamy duże drzewa liściaste sięgające nawet 10 m wysokości, posiadające rozbudowane korony i szerokie obwody pni. Dostępne są gatunki, które doskonale sprawdzą się do nasadzeń szpalerowych (np. wzdłuż efektownej alejki wiodącej do posesji) oraz jako pojedyncze solitery, które będą główną ozdobą ogrodu. Nasze drzewa są uprawiane z myślą o późniejszym przesadzeniu, posiadają skupione i silne systemy korzeniowe, ktore są odpowiednio przycinane. Sprzedajemy je wraz z pryzmą ziemi, aby przyjęły się na nowym stanowisku. Nasi pracownicy mogą zająć sie nasadzeniem, a drzewa obejmiemy wtedy gwarancją obejmującą okres do pierwszych przyrostów. Dzięki temu można je bezpiecznie nasadzać w ogrodzie i od razu cieszyć się dorosłym drzewem z pięknie wykształconą koroną.

 • Duże Krzewy Liściaste

  Duże krzewy liściaste mogą stać się piękną ozdobą ogrodu. Dobrze wkomponowane w aranżację terenu mogą piąć się po ogrodzeniu, stać się dekoracją altany lub ozdabiać pergole. Doskonale prezentują się także efektownie wyeksponowane w atrakcyjnej lokalizacji. W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy bogaty wybór dużych krzewów liściastych – na poniższych zdjęciach mogą Państwo zobaczyć kilkanaście gatunków, które są najchętniej wybierane przez naszych klientów. Równocześnie chcielibyśmy zaznaczyć, że nie udało nam się tu zamieścić fotografii wszystkich roślin, które dostępne są w naszym asortymencie. Dlatego, jeśli nie znaleźli Państwo poszukiwanego gatunku, to prosimy o kontakt. Nasz doradca z przyjemnością sprawdzi, czy wybrany duży krzew liściasty dostępny jest na stanie, a jeśli nie, to zamówi go specjalnie dla Państwa. Na życzenie naszych klientów jesteśmy w stanie sprowadzić okazy z całej Europy.

  Kupując w naszym sklepie, mają Państwo gwarancję tego, że wybierają rośliny najwyższej jakości. Mamy ponad 16-letnie doświadczenie w pracy na rynku. Przez tak wiele lat udało nam się nawiązać współpracę z renomowanymi dostawcami, również z zagranicy. Wszystkie duże krzewy liściaste sprzedajemy w formie, która ułatwi ich adaptację w nowym miejscu. Sprzedawane rośliny są szkółkowane, czyli ich system korzeniowy jest przystosowany do przesadzania.

  Duża część krzewów liściastych, które oferujemy naszym klientom, posiada „Znak gwarancji”. Oznacza on, że to sprzedawca odpowiada za degradację rośliny, od czasu zakupu aż do okresu pierwszych przyrostów. Co ważne, gwarancja nie obejmuje strat wyrządzonych przez mróz i respektowana jest jedynie w przypadku dużych krzewów liściastych sadzonych przez pracowników naszej firmy, bądź podczas naszego nadzoru gdy sadzeniem zajmuje się ktoś inny. Naszych klientów prosimy także o kontakt w przypadku zauważenia pierwszych oznak przysychania rośliny, a nasi pracownicy doradzą jak zapobiec jej dalszym uszkodzeniom.

  W przypadku dużych krzewów liściastych naszym klientom możemy zaoferować transport w promieniu 30 km od Poznania. Na życzenie klienta obszar realizacji tej usługi możemy rozszerzyć na teren całego kraju – w takim przypadku koszt dowozu zawsze ustalany jest indywidualnie.

  Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące naszej oferty lub usług, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości i doradzimy najlepsze rozwiązania. 

 • Rośliny Iglaste

  W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo bardzo bogaty asortyment różnych gatunków dużych drzew iglastych. Wśród nich zamieściliśmy odmiany najczęściej spotykane w przydomowych ogrodach, takie jak m.in. cedry, cyprysiki, świerki, sosny, jałowce i modrzewie. Oferowane drzewa iglaste dostępne są w wielu odmianach. W naszym asortymencie mamy także efektownie wystylizowane okazy, które staną się wyjątkową ozdobą działki. Co ważne, w sklepie internetowym nie udało nam się zamieścić zdjęć wszystkich oferowanych okazów. Dlatego prosimy o kontakt, jeśli nie znaleźli tu Państwo drzewa odpowiadającego Waszym oczekiwaniom. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie także sprowadzić inne gatunki dużych drzew iglastych z całej europy.

  Jesteśmy firmą, której warto zaufać. Mamy ponad 16-letnie doświadczenie w sprzedaży oraz sadzeniu dużych drzew iglastych. Naszym klientom oferujemy jedynie rośliny najwyższej jakości, pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Wiemy, jak przygotować system korzeniowy i przetransportować roślinę tak, aby jak najszybciej zadomowiła się w nowym środowisku. Naszym klientom służymy także doradztwem w zakresie wyboru odpowiedniego miejsca dla drzewa, przygotowania gleby oraz pomocą w sadzeniu roślin. Okazy dostępne w naszym sklepie objęte są dodatkową gwarancją, nazywaną przez nas „Znakiem jakości”, która obowiązuje aż do pierwszych przyrostów. Obejmuje ona przypadek gdy roślina jest sadzona przez naszą firmę, oraz gdy wysyłamy w miejsce sadzenia pracownika który sadzenie to nadzoruje. Prosimy o kontakt zawsze wtedy, gdy klient zauważy pierwsze symptomy przysychania rośliny. Nasi pracownicy zrobią wszystko, aby przywrócić jej dobrą kondycję.

  Miło nam poinformować, że dysponujemy również zapleczem samochodowym niezbędnym do świadczenia usług transportu roślin. Duże drzewa iglaste dowozimy w promieniu 30 km od Poznania, gdzie znajduje się siedziba naszego sklepu. Dowóz możemy zrealizować także na terenie całego kraju. W takim przypadku jego cena oraz szczegóły realizacji usługi ustalane są indywidualnie z konkretnym klientem.

  Nasi pracownicy chętnie dzielą się z klientami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dlatego prosimy o telefon lub e-mail, jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące dużych drzew iglastych dostępnych w naszym asortymencie. Możemy doradzić zarówno w zakresie dobru odmian, jak i sadzenia czy pielęgnacji zakupionych okazów. Życzymy udanych zakupów!

  Zapraszamy do zakupu dużych krzewów iglastych. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele popularnych odmian, które doskonale sprawdzą się w ogrodzie lub na działce. W sklepie internetowym zamieściliśmy m.in. różne odmiany sosen, świerków, jałowców, cyprysików, szydlic, cisów, żywotników i cedrów. Dostępne okazy mogą Państwo obejrzeć na poniższych zdjęciach. Chcielibyśmy jednak zaznaczyć, że w galerii nie zamieściliśmy fotografii wszystkich oferowanych drzew. W przypadku gdy szukają Państwo konkretnego okazu, prosimy o kontakt. Z przyjemnością poinformujemy czy dany duży krzew iglasty jest w naszym asortymencie. Jeśli nie, nasz pracownik bez problemu może sprowadzić specjalnie dla Państwa wybrany gatunek rośliny. Mamy 16-letnie doświadczenie w pracy w branży, dzięki czemu współpracujemy z wieloma dostawcami, którzy mogą sprowadzić dla nas wybrane odmiany dużych krzewów iglastych z całego świata.

  Wszystkie duże krzewy iglaste dostępne w naszym sklepie są przystosowane do tego, aby zasadzić je w nowej lokalizacji. Rośliny były przeszkółkowane, to znaczy ich system korzeniowy został przycięty w taki sposób, aby dobrze zaadoptował się w nowym miejscu. Z myślą o jak najlepszych efektach uprawy, naszym klientom oferujemy także usługę sadzenia dużych krzewów iglastych przez naszych doświadczonych pracowników. Specjaliści nie tylko zasadzą roślinę, ale także pomogą w wyborze odpowiedniej lokalizacji i we właściwym przygotowaniu gruntu. Duże krzewy iglaste bez problemu dowozimy na posesje klientów, które oddalone są nie dalej niż 30 km od Poznania. W pozostałych przypadkach dowóz możemy realizować na większe odległości – jeśli są Państwo zainteresowani tą usługą, to prosimy o kontakt, a ustalimy wszelkie szczegóły.

  Miło nam także poinformować, że nasze duże krzewy iglaste dostępne w sklepie internetowym zostały oznaczone „Znakiem gwarancji”. Dotyczy on wybranych okazów, które zostały zasadzone przez naszych pracowników, lub w przypadku gdy pracownik nadzorował proces sadzenia. Gwarancja obowiązuje od czasu zasadzenia do pierwszych przyrostów. Co ważne, z wyłączeniem strat spowodowanych przez mróz.

  Jeśli mają państwo jakieś pytania dotyczące naszego asortymentu lub usług dodatkowych, zapraszamy do kontaktu z naszym pracownikiem. Chętnie pomożemy w wyborze roślin, najlepiej dostosowanych do Państwa oczekiwań. Prosimy również o kontakt, w przypadku, gdy zauważą Państwo przysychanie zakupionych okazów, nasi specjaliści zrobią wszystko, aby pomóc w utrzymaniu rośliny w jak najlepszej kondycji.

  Doskonale sprawdzą się w przydomowych ogrodach, na posesjach otaczających firmy i obiekty komercyjne oraz jako element zieleni miejskiej. Drzewa iglaste cieszą się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na niskie wymagania dotyczące stanowisk oraz to, że większość z nich jest zimozielona. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór gatunków rodzimych i egzotycznych, które doskonale sprawdzą się do nasadzeń w grupach lub solo. Możesz wybierać drzewa z igłami zielonymi, dwubarwnymi, żółtymi lub niebieskimi, które pięknie wkomponują się w ogrody w stylu klasycznym, rustykalnym, nowoczesnym, japońskim czy orientalnym.


  Drzewa iglaste – dobierz iglaki dopasowane do indywidualnych potrzeb

  W naszym sklepie z roślinami ozdobnymi posiadamy szeroki wybór drzew iglastych, które staną się piękną dekoracją ogrodu lub przestrzeni publicznej. Polecamy wiele najpopularniejszych w Polsce gatunków, które nie zrzucają igieł na zimę (m.in. świerki, jodły, sosny). Wkomponowanie ich w przydomową zieleń pozwoli cieszyć się naturą w mroźne dni, gdy inne drzewa są pozbawione liści.

  Wielu właścicieli docenia to, że drzewo iglaste najczęściej radzi sobie na słabszych stanowiskach. Sosny dobrze rosną nawet na mniej żyznej glebie. Tuje oraz jałowce doskonale sprawdzą się do projektowania żywopłotów.

  Wśród asortymentu posiadamy nie tylko popularne gatunki rodzime, ale także dekoracyjne cyprysiki, cisy, sośnice japońskie, cyprysowce, araukarie, kunigamie chińskie, miłorzęby czy cedrzyńce kalifornijskie. Naszym Klientom zalecamy jedynie, aby sprawdzili, czy wybrane drzewo iglaste będzie dobrze rosło w ich regionie (niektóre gatunki mogą być słabiej odporne na mróz).

  Duże drzewa iglaste do ogrodu – szybki sposób na efektowną ozdobę

  Oferowane duże drzewa iglaste do ogrodu mają nawet ponad 6 metrów wysokości. Są to drzewa dorosłe, które były uprawiane w szkółce z myślą o przesadzaniu do gruntu. Sprzedajemy je wraz z pryzmą ziemi i wyregulowanym systemem korzeniowym. Dodatkowo polecamy specjalistyczną usługę nasadzania. Dzięki temu możesz zyskać efektowną ozdobę posesji bez konieczności wieloletniego oczekiwania aż z niewielkiej sadzonki urośnie w pełni wykształcone drzewo iglaste.

 • Solitery

  Szukasz pięknego drzewa, które stanie się efektowną ozdobą trawnika lub ogrodu? Nie musisz czekać kilkadziesiąt lat, aby cieszyć się jego widokiem. W naszym sklepie możesz kupić solitery – drzewa ozdobne, których wielkość może sięgać nawet do kilkunastu metrów. Zwykle są to rośliny, które cechują się wyjątkowymi walorami dekoracyjnymi, np. przebarwiają się na jesień, pięknie kwitną lub zostały efektownie uformowane. Prowadzimy sprzedaż gatunków rodzimych oraz egzotycznych. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie sprowadzić określony okaz.

  Wszystkie solitery dostępne w naszym sklepie zostały odpowiednio przystosowane do sprzedaży. Rośliny i drzewa są przeszkółkowane. Sprzedajemy je z odpowiednio przyciętym systemem korzeniowym, co znacznie ułatwia adaptację rośliny w nowym środowisku. Co ważne, naszym klientom oferujemy także usługę profesjonalnego sadzenia soliterów. Można nam zaufać, ponieważ mamy ogromne doświadczenie w sadzeniu dużych drzew. Naszym klientom służymy od ponad 16 lat. Rośliny zwyczajowo dowozimy w promieniu 30 km od Poznania. Na specjalne zamówienie możemy przetransportować solitery do miejsc na terenie całego kraju. Więcej szczegółów znajduje się w zakładce „Transport własny”.

  Chcemy, aby nasi klienci mogli przez wiele lat cieszyć się zakupionymi soliterami. Dlatego większość dużych drzew oferowanych w naszym sklepie opatrzona jest „Znakiem gwarancji”. Oznacza on, że każdy soliter posadzony przez pracowników naszej firmy objęty jest gwarancją aż do pierwszych przyrostów (w przypadku nasadzeń jesiennych do wiosny kolejnego roku, w przypadku nasadzeń wiosennych do przełomu maja i czerwca). Gwarancja nie obejmuje strat wyrządzonych przez mróz.

  Zapraszamy do zapoznania się z przedstawionymi poniżej okazami. Jeśli wśród nich nie znajdą Państwo gatunku, który Państwa interesuje, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością przedstawimy pełną ofertę naszych roślin, a w razie potrzeby zajmiemy się sprowadzeniem odpowiedniego drzewa.

 • Duże Sadzonki Iglaste

  Zamierzasz zmodyfikować lub prze aranżować swój ogród? Może właśnie kupiłeś dom i zastanawiasz się nad wyborem roślin, które powinny się tam znaleźć ? A może chcesz dosadzić kilka okazów dla urozmaicenia istniejących nasadzeń? Przy czym nie masz ochoty zbyt długo czekać, aż upodobane gatunki dorosną do wielkości, kiedy ich najciekawsze cechy dekoracyjne zostaną z nich wydobyte. Chcesz, aby efekt WOOW pojawiał się na twarzach wszystkich odwiedzających Twój ogród. Nie mogłeś lepiej trafić. Sklep internetowy Polskie Solitery w swojej ofercie posiada szeroko rozwiniętą bazę dużych sadzonek. Możemy poszczycić się największą w Wielkopolsce kolekcją dużych roślin o znaczeniu ogólnopolskim. Cieszymy się gronem zadowolonych i wciąż wracających do nas klientów z rejonu Poznania, okolicznych miast i wsi. Przez fachowe i indywidualne podejście do każdego klienta staramy się zadowolić najbardziej wyszukane gusta. Dzięki pochylaniu się nad każdą nawet najdziwniejszą zachciankom wzrasta również ilość ustatysfakcjonowanych klientów na terenie całego kraju.

  Duże sadzonki, jakie pragniemy Państwu zaoferować to rośliny, których nazw nie sposób wymienić z uwagi na ilość wyszukanych gatunków i odmian. Serdecznie zachęcamy do przeglądania poszczególnych stron dla zapoznania się z naszym bogatym i wciąż rozwijanym zbiorem dużych sadzonek, które od razu dodadzą konkretnego, niepowtarzalnego charakteru Twojemu ogrodowi. Decydując się na zakup dużych roślin stawiacie na wizualny i estetyczny efekt od razu po posadzeniu rośliny w nowym miejscu. Duża sadzonka doda niepowtarzalnego uroku nowemu miejscu, będzie dodatkową osłoną od wiatrów, przeciągów, słońca czy niechcianych zanieczyszczeń powietrza. Nasze rośliny są dobrze ukorzenione i odżywione. Dzięki temu, że uprawiane są w donicy podczas sadzenia w żaden sposób nie jest uszkadzany system korzeniowy, roślina nie doznaje szoku i nie traci czasu na odbudowę uszkodzonych korzeni. Produkcja w dużych donicach ma też inną zaletę pod postacią dowolnego terminu sadzenia. Nie jesteśmy tutaj ograniczeni do jesiennych czy wiosennych okresów wykopywania roślin uprawianych w gruncie. Duże sadzonki możemy sadzi w dowolnym sprzyjającym okresie poza momentami zamarznięcia gruntu. Daje nam to szerokie pole do działania.

  Wszystkie zakupione przez Państwa rośliny są starannie pakowane, zapezpieczane przed uszkodzeniem i przygotowywane do wysyłki. Na życzenie klienta możemy po ustaleniu kosztów transportu dostarczyć rośliny w dowolne miejsce. Korzystamy również z ułatwienia, jakim jest giełda transportowa.
  Jako firma z wieloletnim ogrodniczym stażem możemy pochwalić się wciąż rozwijaną sztuką ogrodniczą w zakresie projektowania i realizacji ogrodów. Jeżeli mają Państwo, jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wyboru miejsca czy sadzenia chętnie służymy. Po szerokiej analizie warunków panujących w danym ogrodzie możemy zaproponować odpowiednie odmiany i wybór najlepszego miejsca pod wybrane okazy. Oferujemy również sadzenie z odpowiednim dobraniem podłoża.

  W przypadku chęci uzyskania dodatkowych informacji serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami, którzy od lat pracują dla coraz to większej grupy zadowolonych i polecających nas klientów. Rozwiązywanie trudnych przypadków jest dla nas prawdziwą przyjemnością.

 • Duże Sadzonki Liściaste

  Przy projektowaniu ogrodu przydomowego, który ma upiększyć najbliższe otoczenie, musimy dobrze zastanowić się, gdzie posadzić duże drzewa i duże krzewy ozdobne i jakie wybrać. Najczęściej w naszej głowie pojawia się pomysł jak je rozplanować, ale zastanówmy się czy nie warto zainwestować w gotowe, duże okazy. Dobór młodych i niewielkich roślin wiąże się z długim okresem oczekiwania na upragniony efekt. Duże sadzonki drzew sprawią, że nasz ogród będzie wprawiał w zachwyt a duże rośliny w nim posadzone będą wyeksponowane. Szczególnie gdy uzupełniamy starszy ogród warto wyszukać sadzonek rozmiarem zbliżonych do naszych roślin. Małe rośliny będą niknąc między bujnymi koronami.


  Przy zakupie warto pamiętać, że kwitnienie u starszych roślin jest bujniejsze, a więc i efekt pięknego ogrodu jest natychmiastowy. Duże sadzonki o ciekawym pokroju i barwie możemy posadzić jako soliter nawet w starszym ogrodzie, będzie on ciekawym i dobrze widocznym akcentem.


  Szczególna zaleta dużych egzemplarzy jest już widoczny i charakterystyczny dla gatunku lub odmiany pokrój, nadający charakteru roślinie.
  W ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy szeroko rozwiniętą bazę dużych sadzone. Wszystkich gatunków i odmian jest niezliczona ilość. Z dnia na dzień staramy się poszerzać ofertę o nowe odmiany dla pełnej satysfakcji najwybredniejszego klienta. Posiadamy rośliny o szczególnych naturalnych walorach ozdobnych, ale również topiary o pokrojach nadawanych przez systematycznie cięcie.


  Rośliny rosną w dużych donicach, korzenie mają możliwość rozrostu a rośliny wyglądają zdrowo. Chcemy podkreślić, że sadzonki zimują na naszym terenie więc z całą pewnością są zaaklimatyzowane co daje Państwu pewność, że zimy im niestraszne.


  Możemy poszczycić się największą w Wielkopolsce kolekcją dużych roślin ozdobnych o znaczeniu ogólnopolskim. Cieszymy się gronem zadowolonych i wciąż wracających do nas klientów z rejonu Poznania, okolicznych miast i wsi. Indywidualnie podejście i lata doświadczenia pozwalają nam w pełni usatysfakcjonować wszystkich klientów.

 • Drzewa Formowane /...

  Pragniesz aby Twój ogród nabrał niepowtarzalnego charakteru? Bardzo dobrze trafiłeś. Nasz sklep internetowy specjalizuje się w sprzedaży strzyżonych drzew formowanych, potocznie zwanych bonsaii. Nasz szeroki asortyment na pewno zaspokoi estetyczne gusta najbardziej wymagających klientów. Przystrzyżone rośliny nadają się do zasadzenia na naszych działkach i ogrodach. Wśród proponowanych gatunków znajdują się liczne formy i odmiany cyprysików, sosen czy cisów wyróżniające się szeroką gamą barw, długością czy grubością igieł. Duży wybór prezentowanego materiału w naszym sklepie zawiera strzyżone formy kuli, chmurek czy spłaszczonych talerzy. Na specjalne życzenie naszych klientów mamy możliwość sprowadzenia i zaoferowania wielu innych okazów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją niepowtarzalnych egzemplarzy.

  Bonsai to sztuka cięcia, uprawy i miniaturyzowania roślin na płaskich tacach lub w niewielkich pojemnikach. Oczekiwany rezultat jesteśmy w stanie uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację i przycinanie. W potocznym znaczeniu rośliny miniaturyzowane są przez specyficzną uprawę w płaskich, niewielkich pojemnikach. Uzyskanie tak wspaniałej formy wymaga lat opieki i pielęgnacji niejednego pokolenia ogrodników. Sztuka która w sposób szczególny kojarzona jest z Japonią wywodzi się z Chin. Początkowo zajmowali się nią ludzie z arystokratycznych rodów czy duchowieństwo. Późniejsze lata przyniosły zainteresowanie tymi oto roślinami innym, zwykłym zjadaczom chleba. Sztuka Bonsai zaczeła przeradzać się w formę zwaną niwakami, która jest odmianą chińskiej miniaturyzacji roślin.

  Niwaki to nic innego jak Bonsai nadające się do uprawy w ogrodzie. Pielęgnacja i uprawa znacząco odbiega i jest prostsza od tej stosowanej na Dalekim Wschodzie. Technika cięcia jest tu dowolna, w naszych ogrodach tak wypielęgnowane rośliny stanowią główne akcenty dekoracyjne.
  Drzewa przypominające bonsai przeznaczone do sadzenia w gruncie mogą docelowy wygląd uzyskać nawet po 5 latach uprawy, pielęgnacji i odpowiedniego cięcia.
  Najważniejsze w tej sztuce jest, aby z każdego egzemplarza potrafić wydobyć naturalne piękno oraz wzbudzić zachwyt oglądających. Tak przycięte rośliny mają stać się dominantą lub ciekawym akcentem dodającym prestiżu danemu ogrodowi. Warto zasadzić je jako soliterowe dekoracje najbardziej reprezentacyjnych miejsc w naszych ogrodach...... W naszej ofercie znajdą Państwo takie okazy dla niepowtarzalnej i jedynej w swoim rodzaju aranżacji przestrzeni ogrodowej.
  Proponowane przez nasz sklep internetowy sprowadzone rośliny zostaną odpowiednio przystosowane do przesadzenia. Przez staranne wyregulowanie systemu korzeniowego i wykopanie z pryzmą ziemi rośliny dobrze przyjmą się w nowym miejscu.


  Nasze długoletnie obcowanie z materiałem roślinnym, doświadczenie i zasadzone tysiące różnego gabarytu roślin naszym zadowolonym klientom daje prawo do myslenia. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy możliwość przetransportowania rośliny w dowolne miejsce. Mamy możliwość dostarczenia wiekszych zamówień w promieniu 30 km od Poznania własnym transport. Inne miejsca na terenie naszego kraju również nie stanowią dla nas kłopotu. Zainteresowanych ta usługą zapraszamy do kontaktu.
  Specjalnie dla naszych klientów oferujemy pomoc w wyborze odpowiedniego miejsca, przystosowanie gruntu pod konkretne wymagania danego gatunku oraz sadzenie.
  Każda roślina nadzorowana przy sadzeniu przez naszego pracownika otrzymuje ,,Znak Gwarancji'', która obejmuje straty zakupionych roślin z wyłączeniem tych spowodowanych mrozem i obowiązuje do pierwszych minusowych spadków temperatury.


  Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się w swoim ogrodzie niepowtarzalnymi i jedynymi istniejącymi okazami danego rodzaju. Dla naszych klientów jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni gatunek, odmianę a nawet zamówić poszukiwaną roślinę. W przypadku nie znalezienia w prezentowanym materiale porządanej rosliny zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, a postaramy się sprostać najbardziej wyszukanym zachcianką.

na stronę
Pokazuje 1 - 40 z 727 elementów
 • 2 600,00 zł
  Nowy

  ok. 2m

  Prunus laurocerasus 'Novita'   Forma: Drzewo liściaste   Wysokość w sprzedaży: 1,8-2,0m   Wysokość docelowa: 5,00 m   Stanowisko: Cieniste / półcieniste   Pokrój: na pniu   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna   Rodzaj gleby: Próchniczna / pH lekko kwaśne   Barwa liści/igieł: Ciemnozielone  Termin kwitnienia: Maj  Barwa kwiatów: Biała / kremowa

  2 600,00 zł
 • 4 800,00 zł
  Nowy

  ok. 4m

  Fagus sylvatica 'Atropurpurea'   Forma: Drzewo liściaste   Wysokość w sprzedaży: ok. 4 m    Wysokość docelowa: 20,00m    Stanowisko: Słoneczne   Pokrój: Kulisty / drzewiasty   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna   Rodzaj gleby: Żyzna / przepuszczalna / pH lekko kwaśne   Barwa liści/igieł: Purpurowe

  4 800,00 zł
 • 38 000,00 zł
  Nowy

  ponad 6m

  Cedrus deodara   Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży: 6-7m   Wysokość docelowa: Do 20m   Stanowisko: Zaciszne / osłonięte / słoneczne   Pokrój: Stożkowy    Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna / sucha tolerowana  Rodzaj gleby: Przeciętna / umiarkowanie żyzna  Barwa liści/igieł: Zielona  Roślina zimozielona: Tak

  38 000,00 zł
 • 5 900,00 zł
  Nowy

  ok. 4,5m

  Acer platanoides 'Crimson Sentry'   Forma: Drzewo liściaste    Wysokość w sprzedaży: 4-5 m   Wysokość docelowa: Po 10 latach do 10 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: Regularny / kolumnowy   Wilgotność gleby: Wilgotna / umiarkowanie wilgotna / sucha  Rodzaj gleby: Tolerancyjny / pH lekko kwaśne / obojętne  Barwa liści/igieł:...

  5 900,00 zł
 • 2 800,00 zł
  Nowy

  ok. 3m

  Cedrus atlantica    Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży: 2,50-2,8 m   Wysokość docelowa: 15m   Stanowisko: Słoneczne   Pokrój: Stożkowy   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa / umiarkowanie żyzna / pH kwaśne  Barwa liści/igieł: Srebrzystoniebieskie  Roślina zimozielona: Tak

  2 800,00 zł
 • 3 300,00 zł
  Nowy

  ok. 1,50m

  Liquidambar styraciflua   Forma: Drzewo liściaste    Wysokość w sprzedaży: 1,5m   Wysokość docelowa: Od 20,00 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste    Pokrój: formowany   Wilgotność gleby: Wilgotna / umiarkowanie wilgotna / sucha  Rodzaj gleby: Żyzna / pH kwaśne lub obojętne  Barwa liści/igieł: Zielone  Termin kwitnienia: Kwiecień

  3 300,00 zł
 • 2 700,00 zł
  Nowy

  Prunus serrulata 'Kanzan'   Forma: Drzewo liściaste   Wysokość w sprzedaży: 2,5-3m   Wysokość docelowa: 5 m   Stanowisko: Słoneczne    Pokrój: Odwrotnie stożkowy   Wilgotność gleby: Wilgotna  Rodzaj gleby: Żyzna / przepuszczalna / pH kwaśne  Barwa liści/igieł: Zielona  Termin kwitnienia: Maj  Barwa kwiatów: Białoróżowe

  2 700,00 zł
 • 3 800,00 zł
  Nowy

  ok. 90cm

  Picea abies 'Nidiformis'   Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży:  0,60 m, szerokość 1,2m    Wysokość docelowa: W wieku 30 lat około 2,00 m   Stanowisko: Słoneczne   Pokrój: Płaskokulity   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Ogrodowa / przeciętna / próchniczna / pH lekko kwaśne   Barwa liści/igieł: Ciemnozielone / zielone...

  3 800,00 zł
 • 12 000,00 zł
  Nowy

  ponad 6m

  Cedrus deodara 'Pendula'   Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży: 3,5-4 m   Wysokość docelowa: 20 m   Stanowisko: Zaciszne / osłonięte / słoneczne    Pokrój: Przewieszający / wyprostowany    Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna   Rodzaj gleby: Przeciętna gleba ogrodowa   Barwa liści/igieł: Zielone   Roślina zimozielona: Tak

  12 000,00 zł
 • 1 200,00 zł
  Nowy

  ok. 2,5m

  Picea pungens    Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży: 2,00-2,5 m   Wysokość docelowa: 5,00 -5,50m   Stanowisko: Słoneczne lub lekko ocienione   Pokrój: Stożkowy   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna / sucha  Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa / pH lekko kwaśne  Barwa liści/igieł: Srebrzystoniebieska  Roślina zimozielona: Tak

  1 200,00 zł
 • 2 850,00 zł

  ok. 2m

  Cedrus libani ' Pendula'   Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży: 2,00-2,5 m   Wysokość docelowa: Po 20 latach 2,50 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste / osłonięte od wiatru   Pokrój: Kaskadowy   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Żyzna / pH zasadowe / obojętne  Barwa liści/igieł: Srebrno-niebieskie  Roślina...

  2 850,00 zł
 • 950,00 zł

  ok. 2m

  Betulus utilis 'Doorenbos' wielopienna   Forma: Drzewo liściaste   Wysokość w sprzedaży:  1,8-2,0m   Wysokość docelowa: Po 30 latach około 10,00 m   Stanowisko: Słoneczne    Pokrój: Stożkowy   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Ogrodowa / żyzna / świeża, pH zasadowe   Barwa liści/igieł: zielone

  950,00 zł
 • 4 700,00 zł

  ok. 4,5m

  Picea omorika   Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży: 4,0-4,50 m   Wysokość docelowa: Od 15 m do 20 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: Wąskostożkowy    Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa / pH lekko kwaśne  Barwa liści/igieł: Ciemnozielone, od spodu srebrzystobiałe  Roślina...

  4 700,00 zł
 • 7 800,00 zł

  ok. 4,5m

  Pinus nigra   Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży: 4,0-4,5 m   Wysokość docelowa: Po 30 latach około 10 m   Stanowisko:  Słoneczne   Pokrój: Drzewiasty / szerokostożkowy   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna / sucha  Rodzaj gleby: Przeciętna / ogrodowa / próchnicza / pH roślina tolerancyjna  Barwa liści/igieł: Ciemnozielone  Roślina...

  7 800,00 zł
 • 8 000,00 zł

  ok. 2m

  Pinus banksiana   Forma: Drzewo iglaste    Wysokość w sprzedaży: 1,7-2,0 m   Wysokość docelowa: Do 15,00 m   Stanowisko: Słoneczne   Pokrój: Nieregularny / drzewiasty    Wilgotność gleby: Sucha   Rodzaj gleby: Lekka / piaszczysta / pH lekko  kwaśne  Barwa liści/igieł: Ciemnozielone  Roślina zimozielona: Tak

  8 000,00 zł
 • 2 400,00 zł

  ok. 2,5m

  Juniperus chinensis   Forma: Krzew iglasty   Wysokość w sprzedaży:  2-2,5 m   Wysokość docelowa: Po 30 latach około 10,00 m   Stanowisko: Słoneczne    Pokrój: Stożkowy   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna / sucha   Rodzaj gleby:  Przeciętna ogrodowa / pH kwaśne  Barwa liści/igieł: Jasnozielone Owoce: Niebieskie jagody

  2 400,00 zł
 • 610,00 zł

  ok. 4,5m

  Acer rubrum 'Sun Valley'   Forma:  Drzewo liściaste   Wysokość w sprzedaży: ok. 4,00m   Wysokość docelowa: ok. 8,00 m   Stanowisko: Półcieniste / słoneczne   Pokrój: Szerokostożkowy   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa  Barwa liści/igieł: Zielona / czerwona

  610,00 zł
 • 84,00 zł

  ok. 60cm

    Forma: Krzew liściasty    Wysokość w sprzedaży: 0,30m    Wysokość docelowa: 3,00 - 5,00 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: Rozłożysty / szczepiony na pniu   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Ogrodowa / pH lekko kwaśne   Barwa liści/igieł: Zielona   Termin kwitnienia: Maj   Barwa kwiatów: Purpurowe

  84,00 zł
 • 84,00 zł

  ok. 60cm

  Syringa vulgaris 'Charles Joly'   Forma: Krzew liściasty    Wysokość w sprzedaży: 0,3-0,4 m    Wysokość docelowa: 5,00 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: szczepiony na pniu   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Ogrodowa / pH lekko kwaśne   Barwa liści/igieł: Ciemnozielone   Termin kwitnienia: Maj   Barwa...

  84,00 zł
 • 290,00 zł

  ok. 2m

  Syringa vulgaris 'Mme Lemoine'   Forma: Krzew liściasty    Wysokość w sprzedaży: 1,3-1,80 m    Wysokość docelowa: 3,00-4,00 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: Rozłożysty    Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Ogrodowa/ pH obojętne / zasadowe  Barwa liści/igieł: Zielone  Termin kwitnienia: Maj / czerwiec  Barwa...

  290,00 zł
 • 160,00 zł

  ok. 90cm

  Fagus sylvatica 'Purple Fountain'   Forma: Drzewo liściaste    Wysokość w sprzedaży: 0,6-0,8m   Wysokość docelowa: Po 30 latach około 5,00 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: Przewisający   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Żyzna / ogrodowa / pH zasadowe  Barwa liści/igieł: Czerwone / purpurowe

  160,00 zł
 • 150,00 zł

  ok. 4,5m

  Betula utilis 'Doorenbos'   Forma: Drzewo liściaste   Wysokość w sprzedaży: ok.2-2,2m   Wysokość docelowa: 10,00 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: Stożkowy / wyprostowany   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Roślina tolerancyjna / pH lekko kwaśe  Barwa liści/igieł: Ciemnozielone Barwa kwiatów:  Kremowe Termin...

  150,00 zł
 • 580,00 zł

  ok. 4,5m

  Betula utilis 'Doorenbos'   Forma: Drzewo liściaste   Wysokość w sprzedaży: 2,5-3 m   Wysokość docelowa: 10,00 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: Stożkowy / wyprostowany   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Roślina tolerancyjna / pH lekko kwaśe  Barwa liści/igieł: Ciemnozielone Barwa kwiatów:  Kremowe Termin...

  580,00 zł
 • 220,00 zł

  ok. 1,50m

  Betula pendula 'Spider Alley'   Forma: Drzewo liściaste   Wysokość w sprzedaży: 1,2-1,4 m   Wysokość docelowa: 4,0 -5,0 m   Stanowisko: Słoneczne    Pokrój: Płaczący / parasolowaty   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Roślina tolerancyjna   Barwa liści/igieł: Zielone

  220,00 zł
 • 1 800,00 zł

  ok. 3m

  Abies balsamea   Forma: Drzewo iglaste    Wysokość w sprzedaży: 2,5 m   Wysokość docelowa: 10,00 m    Stanowisko: Słoneczne   Pokrój: Szerokostożkowy    Wilgotność gleby: Wilgotna / umiarkowanie wilgotna   Rodzaj gleby: Żyzna / pH lekko kwaśne  Barwa liści/igieł: Zielone  Roślina zimozielona: Tak

  1 800,00 zł
 • 18 900,00 zł

  ponad 6m

  Abies nordmanniana    Forma: Drzewo iglaste    Wysokość w sprzedaży: 7 m   Wysokość docelowa: 10 m    Stanowisko: Słoneczne   Pokrój: Szerokostożkowy    Wilgotność gleby: Wilgotna / umiarkowanie wilgotna   Rodzaj gleby: Żyzna / pH lekko kwaśne  Barwa liści/igieł: Zielone  Owoce: Szyszki  Roślina zimozielona: Tak

  18 900,00 zł
 • 3 500,00 zł

  ok. 6m

  Castanea sativa    Forma: Drzewo liściaste    Wysokość w sprzedaży: 5,50 m   Wysokość docelowa: 25,00 m  Pokrój: Drzewiasty / rozłożysty / nieregularny / kulisty   Stanowisko: Słoneczne / osłonięte    Wilgotność gleby: Umiarkowanie  wilgotna  Rodzaj gleby: Próchniczna / przepuszczalne / pH lekko kwaśne    Barwa liści/igieł: Zielona  Owoce:...

  3 500,00 zł
 • 5 200,00 zł

  Larix kaempferi - bonsai   Forma: Drzewo iglaste    Wysokość w sprzedaży:  2,8-3,0m   Stanowisko: Słoneczne   Pokrój: Formowany / Bonsai    Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Przeciętna / pH lekko kwaśne  Barwa liści/igieł: Zielone  Roślina zimozielona: Nie

  5 200,00 zł
 • 6 900,00 zł

  ok. 1,50m

  Ulmus minor 'Jacqueline Hillier'   Forma: Drzewo liściaste   Wysokość w sprzedaży: 1,3- 1,4    Wysokość docelowa: Po 30 latach około 5,00 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: Nieregularny   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa / pH lekko kwaśne  Barwa liści/igieł: Ciemnozielone  Roślina...

  6 900,00 zł
 • 3 800,00 zł

  ok. 1,20m

  Pinus aristata   Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży: 1,2-1,4m   Wysokość docelowa: 3m   Stanowisko: Słoneczne / lekko ocienione   Pokrój: Krzaczasty / później lekko stożkowy   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna / sucha  Rodzaj gleby:  Uboga / przeciętna / pH lekko kwaśne  Barwa liści/igieł: Igły ciemnozielone z kłaczkami żywicy

  3 800,00 zł
 • 2 100,00 zł

  ok. 2,5m

  Cornus kousa   Forma: Krzew liściasty   Wysokość w sprzedaży: 2,50 -3,00m   Wysokość docelowa: 4 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: Krzaczasty   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Żyzna / przepuszczalna  Barwa liści/igieł: Zielono  Termin kwitnienia: - Maj / czerwiec  Barwa kwiatów: Biała

  2 100,00 zł
 • 3 600,00 zł

  ok. 2,5m

  Picea breweriana   Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży: 2,00-2,50 m   Wysokość docelowa:  Po 30 latach około 15,00 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: Szerokostożkowy / płaczący   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna   Rodzaj gleby: Przeciętna, ogrodowa / pH lekko kwaśne  Barwa liści/igieł: Ciemnozielone  Roślina...

  3 600,00 zł
 • 5 500,00 zł

  ok. 3m

  Wisteria frutescens   Forma: Krzew pnący liściasty   Wysokość w sprzedaży: 1,00-1,5 m   Wysokość docelowa: Po 3 latach 3 m   Stanowisko: Słoneczne   Pokrój: Pnącze   Wilgotność gleby: Wilgotna  Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa   Barwa liści/igieł: Zielona  Termin kwitnienia: Maj, czerwiec / sierpień  Barwa kwiatów: różowa/liliowa  Roślina...

  5 500,00 zł
 • 6 900,00 zł

  ok. 3m

  Wisteria frutescens   Forma: Krzew pnący liściasty   Wysokość w sprzedaży: 2,5-2,8m   Wysokość docelowa: Po 3 latach 3 m   Stanowisko: Słoneczne   Pokrój: Pnącze   Wilgotność gleby: Wilgotna  Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa   Barwa liści/igieł: Zielona  Termin kwitnienia: Maj, czerwiec / sierpień  Barwa kwiatów: Fioletowa  Roślina...

  6 900,00 zł
 • 6 800,00 zł

  ok. 3,5m

  Picea pungens 'Jan Byczkowski'   Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży: 3,0 m   Wysokość docelowa: Po 10 latach 10,00 - 15,00 m   Stanowisko: Słoneczne   Pokrój: Stożkowy / Wyprostowany   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna / sucha  Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa / próchniczna / pH lekko kwaśne  Barwa liści/igieł: Srebrzysta  /...

  6 800,00 zł
 • 2 900,00 zł

  ok. 2m

  Sciadopitys verticillata   Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży: 1,80 -2,00 m   Wysokość docelowa: 3,00 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: Stożkowy   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Próchniczna / pH kwaśne  Barwa liści/igieł: Zielone  Roślina zimozielona: Tak

  2 900,00 zł
 • 4 800,00 zł

  ok. 2,5m

  Tsuga canadensis 'Pendula'   Forma: Drzewo iglaste   Wysokość w sprzedaży: 2,30- 2,5 m   Wysokość docelowa:  Po 30 latach około 15,00 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste   Pokrój: Szerokostożkowy / płaczący   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna   Rodzaj gleby: Przeciętna, ogrodowa / pH lekko kwaśne  Barwa liści/igieł: Ciemnozielone...

  4 800,00 zł
 • 490,00 zł

  Prunus cerasus 'Pissardii'   Forma: Drzewo liściaste   Wysokość w sprzedaży: 2,5-2,8m   Wysokość docelowa: 5,00 m   Stanowisko: Słoneczne / półcieniste    Pokrój: Krzaczasty wyprostowany   Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna   Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa / pH roślina tolerancyjna  Barwa liści/igieł: Wielobarwne / obrzeżone  Termin...

  490,00 zł
 • 1 950,00 zł

  ok. 3m

  Filostachys Bisseta   Forma: Trawy   Wysokość w sprzedaży: 2,8-3 m   Wysokość docelowa: 5-6 m   Stanowisko: Półcieniste / osłonięte   Pokrój: Krzaczasty / wyprostowany    Wilgotność gleby:  Umiarkowanie wilgotna  Rodzaj gleby: Przeciętna ogrodowa / pH lekko kwaśne, obojętne, zasadowe  Barwa liści/igieł: Zielone / jasnozielone

  1 950,00 zł
 • 220,00 zł

  ok. 1,50m

  Salix americana   Forma: Drzewo liściaste   Wysokość w sprzedaży: 1,2-1,4 m   Wysokość docelowa: 3,00 m   Stanowisko: Słoneczne    Pokrój: Drzewiasty / szeroki   Wilgotność gleby:  Wilgotna  Rodzaj gleby: Żyzne / próchnicze/ pH lekko kwaśe  Barwa liści/igieł: Srebrzyste

  220,00 zł
Pokazuje 1 - 40 z 727 elementów

Zaaranżuj własny przydomowy ogród. Wybierz roślinność, która zachwyci Twoich gości i umili czas spędzony na świeżym powietrzu. Zapoznaj się z naszym katalogiem online. Zamów wielkie drzewa w szybki i prosty sposób.

Wysokie drzewa do ogrodu – najpopularniejsze gatunki

Monumentalne, wielkie drzewa coraz częściej wybierane są przez miłośników ogrodnictwa i stanowią podstawowy element w zagospodarowaniu terenów zielonych i miejskich. Stanowią nie tylko dekorację, ale są też dobrym wyborem w przypadku przestrzeni nieosłoniętych i wystawionych na silne działanie promieni słonecznych. Do popularnych i chętnie wykorzystywanych gatunków drzew liściastych i iglastych należą m.in.:

 • • buk,
 • • dąb,
 • • surma,
 • • brzoza,
 • • jesion,
 • • kasztan,
 • • morwa,
 • • orzech,
 • • magnolia,
 • • leszczyna,
 • • olcha,
 • • śliwa,
 • • lipa,
 • • jarząb,
 • • sosna,
 • • jałowiec,
 • • jodła,
 • • świerk,
 • • modrzew,
 • • oraz wiele innych.

Duże drzewa do ogrodu – przedział wysokości

Z uwagi na zróżnicowane warunki stanowisk do nasadzenia drzew i krzewów, naszym klientom umożliwiamy dobranie roślin również na podstawie ich wysokości w sprzedaży. Wybierz spośród propozycji:

 • • 0,91 m – 1,20 m,
 • • 1,21 m – 1,50 m,
 • • 1,51 m – 2,00 m,
 • • 2,01 m – 2,50 m,
 • • 2,51 m – 3,00 m,
 • • 3,01 m – 3,50 m,
 • • 3,51 m – 4,00 m,
 • • 4,01 m – 4,50 m,
 • • 4,51 m – 5,00 m,
 • • 5,01 m – 5,50 m,
 • • 5,51 m – 6,00 m,
 • • oraz większe.

Dobre drzewa do ogrodu – rodzaje i odmiany

Duże sadzonki drzew pozwalają szybko upiększyć posesję i cieszyć się wyjątkowymi walorami dekoracyjnymi. Idealnie sprawdzają się do nowych ogrodów projektowanych od podstaw oraz do uzupełniania istniejących już terenów zielonych. Duże rośliny ogrodowe mają odpowiednio uformowane korony, które zachwycają różnobarwnymi kwiatami, wielokształtnymi liśćmi oraz owocami. Pozwalają również zachować zielone akcenty na posesji podczas zimnych i pozbawionych słońca miesięcy.

Drzewa liściaste do ogrodu - jakie wybrać? Ciekawe odmiany

Drzewa wysokie są niezwykle popularne z uwagi na pastelowe kolory liści, których barwa zależy od pory roku. Kwitnące wczesną wiosną kwiaty będą przyciągać wzrok dzięki intensywnej feerii barw. Jesienią zaś, uwagę zwrócą złote liście mieniące się w słońcu.

Klon czerwony – doskonale sprawdzi się na glebie wilgotnej, jednakże suche stanowisko nie będzie dla niego przeszkodą. Jesienią liście przebarwiają się na soczysty czerwony kolor. Rośnie kuliście lub stożkowo.

Dąb szypułkowy – charakteryzuje się przylegającymi do pnia gałęziami. Przypomina kolumnę o zielonych, grubych liściach. Sprawdzi się na terenach słonecznych. Z uwagi na kształt polecana jest nie tylko w ogrodach domowych, ale też wzdłuż ulic, alejek i jako zieleń bezpośrednio sąsiadująca z budynkami.

Platan klonolistny – ma zbliżony do klonu kształt liści. Dobrze radzi sobie na stanowiskach nasłonecznionych. Wybierany do obsadzania ulic, alej lub parków.

Tulipanowiec amerykański – charakterystyczna, rozłożysta korona i egzotyczne liście, których spód wpada w odcień niebieskiego. Jesienią stają się złotym monumentem za sprawą przebarwiania liści na soczyście żółty kolor. Na kilkuletnich okazach zaczynają pojawiać się kwiaty. Doskonale sprawdzą się w parkach, przy alejach lub w przestrzeni miejskiej.

Jabłoń (odmiana Red Sentinel) – nie wymaga specjalnych warunków glebowych, jednakże dobrze czuje się na podłożu żyznym, którego wilgotność jest umiarkowana. Ma luźną, szeroką i zaokrągloną koronę. Dekorują ją zielone liście i białe kwiaty, które zaczynają pojawiać się w okresie maja. Jabłonie tej odmiany owocują od sierpnia do listopada.

Kasztanowiec pospolity – to drzewo o szerokiej, rozłożystej koronie. W maju staje się prawdziwą ozdobą każdej przestrzeni dzięki białym kwiatom. Jesienią pojawiają się na nim owoce. Doskonale sprawdza się w parkach, jest ozdobą alej, a także dużych ogrodów.

Śliwa wiśniowa (Woodii) – piękną purpura zdobiąca koronę tego drzewa oraz eliptyczny kształt sprawiają, że nie można od niej oderwać wzroku. Dobrze sprawdzi się w przestrzeni miejskiej. Wymaga miejsc nasłonecznionych lub półcienistych.

Drzewa i krzewy iglaste - jakie wybrać do ogrodu? Chętnie wybierane odmiany

Twój ogród potrzebuje urozmaicenia. Drzewa wysokie iglaste są doskonałym wyborem jeżeli chcesz zadbać o swój ogród nie tylko w okresie wiosenno-letnim, ale również w czasie nadejścia znacznego ochłodzenia i nostalgicznej zimy.

Świerk biały (Conica) – charakteryzuje się regularnym pokrojem. Przybiera kształt stożka dzięki cienkim, sztywnym pędom wzniesionym ku górze. Pędy pokryte są krótkimi, kłującymi igłami. Nie jest rośliną wymagającą – lubi miejsca nasłonecznione i półcieniste. Odporna na mrozy.

Sosna oścista – charakteryzują ją krótkie igły i gałązki. Gatunek ten wytwarza dużych rozmiarów szyszki. Jest odporna na niskie, jak i wysokie temperatury. Nie wymaga specjalnych warunków glebowych – doskonale radzi sobie na jałowych, piaszczystych terenach.

Cis pospolity (Fastigiata) – zwarta, wąskokolumnowa roślina o sztywnych pędach. Najlepiej rośnie na żyznych terenach. Lubi wilgoć. Dobrze czuje się na stanowiskach okrytych, zacienionych. Cis wykazuje wysoką odporność na mróz.

Jałowiec Pinga (Loderi) – charakterystyczny, stożkowy pokrój. Swoim kształtem przypomina popularne drzewka bonsai. Nie lubi niskich temperatur. Dobrze czuje się w osłoniętych miejscach. Nie wymaga specjalnych warunków glebowych.

To tylko niektóre proponowane przez nas duże rośliny ogrodowe. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się bliżej z bogatą ofertą. Sprawdź specyfikacje drzew i krzewów. Jeżeli masz wątpliwości lub pytania, służymy profesjonalnym doradztwem.

Duże drzewa do ogrodu - jak pielęgnować?

Odmian drzew i krzewów jest naprawdę wiele. Są one najliczniejszą grupą roślin ozdobnych. Każdy gatunek wymaga delikatnej i okresowej pielęgnacji.

Podlewanie – głównie wymagane w przypadku drzew, które zostały niedawno posadzone. Słaby, nierozwinięty system korzeniowy powinien być obficie podlewany. Należy zasilić glebę odpowiednią ilością wody na głębokości kilkunastu centymetrów. W okresie lata podlewanie najlepiej zostawić na wieczór, aby gleba nie wysychała zbyt szybko.

Nawożenie – duże znaczenie ma tutaj jakość gleby. Z reguły młode duże drzewa i krzewy nie wymagają pomocy w tym zakresie. Po upływie roku, w okresie wiosenno-letnim, warto stosować nawozy mineralne i wieloskładnikowe. Pamiętaj, że system korzeniowy rozwija się z każdym dniem. Nie rozsypuj nawozu jedynie przy pniu.

Osłony na zimę – nie każde drzewo poradzi sobie w okresie zimy. Duże rośliny ogrodowe posadzone na odsłoniętych stanowiskach warto okryć stroiszem lub cieniówką. Taką ochronę należy zapewnić przede wszystkim młodym drzewkom, aby zapobiec przemarzaniu i wysychaniu w czasie niskich temperatur. Dodatkowo dobrze jest zabezpieczyć system korzeniowy ściółką.

Ochrona przed chorobami – punkt pielęgnacyjny bezpośrednio nawiązujący do zabiegów cięcia. Wczesne wykrycie zmian umożliwi szybsze pozbycie się problemu. Zaatakowane gałęzie należy odciąć. Pierwsze oznaki choroby rozpoznasz po osadach i plamach na liściach.

Drzewa ogrodowe - kiedy przycinać?

Cięcie to zabieg, który przyspiesza wzrost i wpływa na wyrastanie nowych pędów. W okresie wiosennym warto nadać kształt i formę drzewom. W okresie letnim dobrze jest dokonać korekty – należy usunąć przyrosty i część gałęzi. To samo trzeba zrobić z suchymi, zniszczonymi i chorymi pędami. Dotyczy także gałęzi, na których doszło do zmian w strukturze i wyglądzie liści.

Duże rośliny ogrodowe - jak sadzić?

Samodzielne sadzenie i przesadzanie roślin nie należy do rzeczy prostych. Szczególnie jeżeli chodzi o duże drzewa do ogrodu. W przypadku tych mniejszych, których sadzenie nie wymaga specjalistycznego sprzętu, warto przed wyborem upewnić się, jakie warunki powierzchniowe i glebowe powinny być spełnione.

Sezon sadzenia rozpoczyna się, gdy wysokie drzewa zaczynają zrzucać liście na jesień i kończy wraz z przedwiośniem oraz pojawieniem nowych pąków. Są jednak wyjątki, gdy sadzenie jest niewskazane:

 • • zmarznięta, twarda ziemia,
 • • duża pokrywa śnieżna,
 • • wysoki poziom wilgotności gleby,
 • • ryzyko uszkodzenia struktury gleby.

Aby wielkie drzewa miały dostęp do tlenu, dobrze jest je sadzić wyżej, tuż pod powierzchnią ziemi. Zbyt niskie nasadzenie może spowodować gnicie i zamieranie korzeni. Po odpowiednim przygotowaniu dołu roślinę można zasadzić - pamiętając, że drzewo powinno zostać umieszczone wraz z bryłą korzeniową na wysokości do 10 cm nad poziomem gruntu. Jest to zalecane z uwagi na deszcze i nasiąkanie dołu. Drzewo zacznie osiadać, co w efekcie obniży poziom jego nasadzenia. Po umieszczeniu części podziemnej w dole należy zainstalować aerację, która zapewni korzeniom dostęp do tlenu. Po jej instalacji zasyp dół ziemią.

Jak szybko rosną duże drzewa ogrodowe?

Piękna, zielona, przydomowa przestrzeń to marzenie wielu miłośników przyrody. Duże rośliny ogrodowe wymagają jednak sporej cierpliwości. Pożądany efekt niejednokrotnie okupiony jest wieloletnim oczekiwaniem. Wszystko zależy od tempa wzrostu roślin a ten od czasu przyjęcia się i zakorzenienia drzewa na nowym stanowisku. W naszym katalogu online możesz sprawdzić, jaki jest czas rozrostu poszczególnych gatunków.

Ile kosztują duże drzewa do ogrodu? Cena

Twój ogród może być jeszcze piękniejszy. Polecamy szeroki wybór dużych drzew i krzewów w przystępnej cenie. Służymy pomocą w nasadzeniu oraz profesjonalnym doradztwie dotyczącym pielęgnacji. Sprawdź nasz cennik – w ofercie znajdziesz duże rośliny ogrodowe, których koszt zależy od:

 • • gatunku i odmiany,
 • • wysokości,
 • • dodatkowych usług.

Zapoznaj się z naszymi promocjami. Polub profil Facebook i bądź na bieżąco z naszymi nowościami, rabatami i zniżkami.

Duże drzewa na sprzedaż - sklep ogrodniczy online Polskie Solitery

Prowadzimy sprzedaż dużych drzew, które są odpowiednio przygotowane do bezpiecznego nasadzania. Są one wielokrotnie przeszkółkowane, posiadają profesjonalnie przycięte i bardzo mocne systemy korzeniowe. Wysokie drzewa do ogrodu na sprzedaż trafiają wraz z pryzmą ziemi, aby mogły lepiej zaadaptować się do nowego podłoża.

Zaaranżuj z nami swoją przydomową przestrzeń i wybierz duże rośliny ogrodowe. Zamień zwykły trawnik w wyjątkowe miejsce spotkań i odpoczynku. W przypadku pytań oraz wątpliwości służymy profesjonalną pomocą i doradztwem.