x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Nowy Cedr atlaski 'Glauca pendula' Zobacz większe

Cedr atlaski 'Glauca Pendula'

D.

Cedrus libani subsp. atlantica ‘Glauca Pendula’

  Forma:  Drzewo iglaste

  Wysokość w sprzedaży: 2,5 m

  Wysokość docelowa: 5,00 m

  Stanowisko: Słoneczne

  Pokrój: Rozłożysty / Szerokostożkowy

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna

 Rodzaj gleby: Roślina tolerancyjna  / pH lekko kwaśne

 Barwa liści/igieł: Intensywnie srebrzyste

 Roślina zimozielona: Tak

5 185,19 zł

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Kalkulator przybliżonego kosztu dostawy

Program oblicza szacunkowy koszt transportu do Państwa domu. Uwzględniamy tutaj okazy których nie przewozi kurier ze względu na ich gabaryty, bądź zakupy wielu roślin. Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnej analizy kosztów transportu pod numerem: 534-048-438 oraz adresem email polskiesolitery@gmail.com

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis Cedr atlaski 'Glauca Pendula'

Wysokość w sprzedaży od 2,51 m do 3,00 m
Barwa igieł Niebieska

Więcej informacji

Cedr atlaski w odmianie 'Glauca Pendula' to wolno rosnące drzewo o szerokim, kaskadowym pokroju i gałęziach oblepionych srebrzystymi igłami. Drzewo posiada szarą, podłużnie spękaną korę co jest dodatkową zaletą estetyczną. Szyszki, które rosną ku górze, są kolejną dekoracją drzewa. Cedr atlaski to unikat na skalę krajową. Polecany dla kolekcjonerów.

Cedry atlaskie nie są roślinami wymagającymi co do podłoża. Mogą rosnąć na przeciętnych, ogrodowych glebach o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym pH. Preferują miejsca słoneczne, ciepłe i osłonięte.


Proponowany egzemplarz prezentuje się bardzo dostojnie i majestatycznie dzięki pięknym, malowniczo rozłożonym gałęzią kaskadowo opadającym ku dołowi. Dla wyeksponowania okazu najlepiej posadzić go jako soliter dla zagwarantowania odpowiedniej przestrzeni. Ciekawym polecanym rozwiązaniem dla tej odmiany jest sadzenie go przy ścianie budynku co daje efekt rośliny okrywowej i ciekawy rysunek na tle elewacji.