x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Producenci

Opinie klientów ( 17 )
(5,0/5)

Dodano przez Lubowiecka,
Jestem zachwycona. Wspaniała, profesjonalna obsługa. Duże zdrowe rośliny, dobrze zapakowane do w ...
18-04-2019
Dodano przez Mariusz,
Zdrowa,zadbana,ładna sadzonka czereśni odm.Tamara.Bezproblemowy kontakt ze sklepem.Ekspresowa prze ...
07-10-2018
Zweryfikowano
Dodano przez Jolanta,
Gorąco polecam. Profesjonaliści. Kontakt ze sklepem super. Drzewko doskonale zapakowane dotarło b ...
25-09-2018

Kalkulator przybliżonego kosztu dostawy

Program oblicza szacunkowy koszt transportu do Państwa domu. Uwzględniamy tutaj okazy których nie przewozi kurier ze względu na ich gabaryty, bądź zakupy wielu roślin. Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnej analizy kosztów transportu pod numerem: 534-048-438 oraz adresem email polskiesolitery@gmail.com

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Usługa sadzenia dużych drzew #2 Sadzenie 27 drzew alejowych. Lipy holenderskie.

Opublikowano: 2017-12-29 12:49:51
Kategorie: Filmy instruktażowe , Prace w szkółce i realizacje , Realizacje

W szerokiej ofercie naszego sklepu posiadamy duże drzewa alejowe, o imponujących rozmiarach. Możemy poszczycić się zdrowymi, bardzo dobrze ukorzenionymi, wyrośniętymi egzemplarzami. Posadzenie takich roślin wiąże się z licznymi korzyściami. Przede wszystkim skrócony jest czas oczekiwania na zamierzony rezultat. Takie rozwiązanie docenią szczególnie Ci z Państwa, którym zależy na uzyskaniu naturalnie zadrzewionego terenu w bardzo krótkim czasie.


Korzystając z dogodnych warunków pogodowych mogliśmy zrealizować jeden z ostatnich projektów roku 2017. Na zlecenie Klienta mieliśmy przyjemność posadzić 27 lip holenderskich. Tworzą one wspaniałą aleję wzdłuż drogi dojazdowej do miejsca pracy naszego Zleceniodawcy.


Poniżej prezentowana realizacja pokazuje, że trudne zadania nie są dla nas przeszkodą. W początkowej fazie wykonywania zadania najważniejszym elementem był bezpieczny transport 27 lip w miejsce docelowe. Jako firma z długoletnim stażem na wielkopolskim rynku mamy w tej dziedzinie spore doświadczenie. W swoim dorobku posiadamy szereg bezpiecznie przewiezionych i posadzonych okazów osiągających nawet 10 m, w miejsca oddalone nawet kilkaset kilometrów, które w tej chwili cieszą oczy nowych właścicieli.

Wideorelacja:

Fotorelacja:


Rośliny zostały wykopane wraz z bryłą korzeniową i odpowiednio zabezpieczone materiałem jutowym i siatką. Taki zabieg daje pewność, że ziemia wokół korzeni na pewno się nie osypie podczas transportu, a rośliny będą miały ułatwiony start w nowym miejscu.

 

Wszystkie sadzone lipy holenderskie zostały w bezpieczny sposób zapakowane i przewiezione w miejsce sadzenia za pomocą samochodu ciężarowego i podnośnika dźwigowego. 

W wyznaczonych wcześniej miejscach zostały wykopane doły. O głębokości i szerokości nieco większej niż bryły korzeniowe. Pracę ułatwiliśmy sobie dzięki wyposażeniu w sprzęt, jakim jest koparko-ładowarka. 

Lipy po umieszczeniu w dołach zostały obsypane żyznym podłożem. Siatka i materiał jutowy nie zostały usunięte, jednak w żaden sposób nie utrudniają w zaklimatyzowaniu się roślin w nowym miejscu. Siatka nie dotyka pnia, więc nie uszkadza go, natomiast po około dwóch latach skoroduje, a juta rozłoży się po dwóch tygodniach., A na dany moment w znacznym stopniu ułatwią sadzenie.

Po posadzeniu wszystkich drzew niezbędnym zabiegiem było zagwarantowanie im odpowiedniej stabilizacji. Czynność ta jest istotna z uwagi na to, że świeżo posadzone rośliny mogą wywrócić się pod wpływem silnego wiatru, co skutkuje połamaniem gałęzi, a nawet oberwaniem bryły korzeniowej.
Lipy muszą mieć czas, na rozbudowę systemu korzeniowego, który w późniejszych latach naturalne utrzyma je w gruncie.
W tym przypadku zastosowaliśmy dwa sposoby zabezpieczania nowo posadzonych drzew. Jeden z nich to odciągi. Mocna miękka linka na opasce gumowej nie uszkadza pnia, a zamocowany w 3 miejscach, w kształcie trójkąta, stabilizuje pień i bryłę korzeniową. Linka mocowana jest w gruncie przy pomocy drewnianych palików, głęboko wbitych w ziemię.
Drugi to stelaż zbudowany z 2,50 – 3,00 metrowych palików, wbitych z trzech stron blisko pnia rośliny. Paliki wzmacniamy drewnianymi klepkami a roślinę podwiązujemy mocnym, materiałowym paskiem. Umocowanie z trzech stron powoduje wystarczającą stabilizację rośliny.

Ta bardzo ciekawa inwestycja posadzenie alei lipowej wzdłuż drogi dojazdowej przy zakładzie pracy poza estetycznym i wizualnym skutkiem posiada wiele niezauważalnych korzyści na pierwszy rzut oka. Tereny o dużym zadrzewieniu są miejscem gniazdowania ptaków, a ponad to są środowiskiem do życia dla wielu organizmów m.in. wiewiórek, uatrakcyjniając tym samym dany teren pod względem przyrodniczym. Skład powietrza w tych miejscach jest zdecydowanie lepszy niż na terenach pozbawionych roślinności, z uwagi na fakt, że drzewa oczyszczają atmosferę z pyłów i szkodliwych dla zdrowia ludzi gazów. Duże drzewa wzbogacają powietrze w substancje wspomagające pracę układu nerwowego, a dodatkowo wpływają na pozytywniejsze postrzeganie terenu przez ludzi, którzy tam przebywają. Dodatkową zaletą takich rozwiązań jest fakt, że aleje drzew coraz częściej znikają z naszego krajobrazu, co jest ogromną stratą.

Podziel się