x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Producenci

Opinie klientów ( 16 )
(5,0/5)

Dodano przez Mariusz,
Zdrowa,zadbana,ładna sadzonka czereśni odm.Tamara.Bezproblemowy kontakt ze sklepem.Ekspresowa prze ...
07-10-2018
Zweryfikowano
Dodano przez Jolanta,
Gorąco polecam. Profesjonaliści. Kontakt ze sklepem super. Drzewko doskonale zapakowane dotarło b ...
25-09-2018
Dodano przez jacek,
Komunikacja z firmą przez cały okres realizacji zlecenia na budzącym najwyższe zaufanie poziomie ...
17-06-2018

Kalkulator przybliżonego kosztu dostawy

Program oblicza szacunkowy koszt transportu do Państwa domu. Uwzględniamy tutaj okazy których nie przewozi kurier ze względu na ich gabaryty, bądź zakupy wielu roślin. Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnej analizy kosztów transportu pod numerem: 534-048-438 oraz adresem email polskiesolitery@gmail.com

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Motyle w ogrodzie

Opublikowano: 2018-02-28 13:59:04
Kategorie: Poradnik

W dzieciństwie goniliśmy za nimi po dzikich łąkach, ale jak je zwabić dzisiaj do naszego ogrodu?

W nowoczesnych tzw. „bezobsługowych ogrodach”, w których królują wyszukane odmiany iglaków i coraz modniejszych traw ozdobnych, na próżno ich szukać. Iglaki są najczęściej pokarmem dla gąsienic motyli nocnych a trawy jako rośliny wiatropylne nie wabią wyglądem ani zapachem. Motyle kochają kwiaty i my też chętnie odpoczywamy w sąsiedztwie kolorowych i pachnących roślin. Posadźmy więc w pobliżu okien czy tarasów kilka krzewów, np. forsycję, lilaki, przy podporach wiciokrzewy. Obowiązkową rośliną, której nie może zabraknąć w takim ogrodzie jest budleja Dawida zwana potocznie „motylim krzewem”. Taniec kolorowych owadów, jaki odbywa się wokół ich kwiatów sprawi, że poczujemy się jak w rajskim ogrodzie.

Przy domu zróbmy rabatę z kwiatów. Z jednorocznych sianych bezpośrednio do gruntu najczęściej wykorzystywane są wyższe: kosmosy, słoneczniki, ślazówki, aksamitki wysokie, czarnuszki, nagietki, z niskich: powój trójbarwny,ubiorek okółkowy czy goździk chiński.
Z bylin wieloletnich zakupionych już w doniczkach szybko posadzimy jeżówki, floksy, astry, wrzosy, kocimiętki. Z linii Garden Deco można nabyć gotową mieszankę kwiatów wabiących motyle. Jeżeli ktoś zakłada ogródek ziołowy w którym znajdzie się mięta, oregano czyli lebiodka, ogórecznik czy hyzop lekarski to jednocześnie ma ogród dla motyli.

W małych ogródkach wystarczy posadzić lawendę lub w/w ziółka w donicach. Motylom to wystarczy. W dużych ogrodach można założyć tzw. „kwietną łąkę” kupując mieszankę Trawnik kwiatowy.


Jeżeli przylecą już czarujące nas motyle to musimy na nie „dmuchać i chuchać”. Starajmy się nie używać do zwalczania innych szkodników środków chemicznych, ograniczajmy stosowanie nawozów sztucznych. Możemy je zastąpić obornikiem czy kompostem.


Idzie wiosna – stwórzmy motyli azyl a latem z atlasem w ręku będziemy odgadywać, czy odwiedziła nas ( nasz ogród) rusałka pawik, admirał czy pokrzywnik. Bielinka każdy zna.

Podziel się