x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

570 598 811

polskiesolitery@gmail.com

Producenci

Promocje

Opinie klientów ( 28 )
(5,0/5)

Dodano przez Marcin,
Profesjonalne i rzetelne podejście do dostawy oraz usługi. Trafna ocena i przygotowanie - niełatw ...
13-05-2022
Dodano przez Katarzyna,
Fantastyczna obsługa. Pasjonaci zawodu, profesjonaliści w każdym calu. Kultura pracy i kultura os ...
20-12-2021
Dodano przez Ewelina,
Doskonały kontakt ze Sprzedającym. Drzewko piękne i zabezpieczone, tak, że nie miałoby prawa ni ...
27-09-2021
Zweryfikowano

Kalina wonna

Opublikowano: 2020-01-27 12:14:34
Kategorie: Poradnik

Viburnum farreri

Bardzo wczesną wiosną, kiedy aura nas nie rozpieszcza, o nasz dobry nastrój z pewnością zadba, osiągający do 2m, krzew kaliny wonnej. Jest to jeden z najwcześniej zakwitających krzewów w naszych ogrodach. W marcu, a czasami nawet już w lutym, poczujemy słodycz zapachu delikatnych, koronkowych, białych kwiatów, rozwijających się z różowych pąków na bezlistnych jeszcze pędach. Wiechowate kwiatostany o średnicy ok. 5 cm roztaczają uroczą woń na sporą odległość. Pojawiające się po opadnięciu kwiatów owalne liście o długości ok.10 cm mają odcień ciemniejszej zieleni. Jesienią pięknie się przebarwiają.

Co ciekawe, kalina wonna jest rośliną miododajną!

Kalinę należy sadzić na stanowiskach raczej słonecznych, choć w półcienistych też dobrze sobie poradzi. Służyć jej będzie lekko kwaśne podłoże. Jest to wytrzymała roślina, nie wymagająca szczególnych zabiegów.

Cięcie kaliny nie jest konieczne. Jeśli już musimy wykonać cięcie pielęgnacyjne czy prześwietlające, róbmy to zaraz po kwitnieniu, ponieważ krzew zawiązuje pąki kwiatowe na kolejny rok bardzo szybko. Zbyt późnym cięciem  możemy zmniejszyć ilość kwiatostanów w następnym roku.

Podziel się