x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Producenci

Promocje

Opinie klientów ( 25 )
(5,0/5)

Dodano przez Kamil Mazowsze,
Świetny kontakt ze sprzedawcą. Extra atmosfera od pierwszego kontaktu. Domowa normalna rozmowa i ...
24-03-2021
Dodano przez Dariusz Eksterowicz,
Wyjątkowo przyjemna i pomocna obsługa Bardzo miły i kompetentny kontakt Widać że osoby tam prac ...
30-11-2020
Dodano przez Sylwia,
Polecam firmę Polskie Solitery. Bardzo duży wybór roślin. Firma godna zaufania, indywidualne pod ...
04-11-2020

Kalina wonna

Opublikowano: 2020-01-27 12:14:34
Kategorie: Poradnik

Viburnum farreri

Bardzo wczesną wiosną, kiedy aura nas nie rozpieszcza, o nasz dobry nastrój z pewnością zadba, osiągający do 2m, krzew kaliny wonnej. Jest to jeden z najwcześniej zakwitających krzewów w naszych ogrodach. W marcu, a czasami nawet już w lutym, poczujemy słodycz zapachu delikatnych, koronkowych, białych kwiatów, rozwijających się z różowych pąków na bezlistnych jeszcze pędach. Wiechowate kwiatostany o średnicy ok. 5 cm roztaczają uroczą woń na sporą odległość. Pojawiające się po opadnięciu kwiatów owalne liście o długości ok.10 cm mają odcień ciemniejszej zieleni. Jesienią pięknie się przebarwiają.

Co ciekawe, kalina wonna jest rośliną miododajną!

Kalinę należy sadzić na stanowiskach raczej słonecznych, choć w półcienistych też dobrze sobie poradzi. Służyć jej będzie lekko kwaśne podłoże. Jest to wytrzymała roślina, nie wymagająca szczególnych zabiegów.

Cięcie kaliny nie jest konieczne. Jeśli już musimy wykonać cięcie pielęgnacyjne czy prześwietlające, róbmy to zaraz po kwitnieniu, ponieważ krzew zawiązuje pąki kwiatowe na kolejny rok bardzo szybko. Zbyt późnym cięciem  możemy zmniejszyć ilość kwiatostanów w następnym roku.

Podziel się