x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Producenci

Opinie klientów ( 14 )
(5,0/5)

Dodano przez jacek,
Komunikacja z firmą przez cały okres realizacji zlecenia na budzącym najwyższe zaufanie poziomie ...
17-06-2018
Dodano przez Mariusz,
Super solidna firmą która profesjonalnie i z szacunkiem traktuje klienta. Także tego malutkiego. ...
19-05-2018
Dodano przez Beata,
Bardzo polecam zakupy w Sklepie Polskie Solitery !!!! Bardzo miła obsługa. profesjonalne porady, b ...
18-05-2018

Kalkulator przybliżonego kosztu dostawy

Program oblicza szacunkowy koszt transportu do Państwa domu. Uwzględniamy tutaj okazy których nie przewozi kurier ze względu na ich gabaryty, bądź zakupy wielu roślin. Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnej analizy kosztów transportu pod numerem: 534-048-438 oraz adresem email polskiesolitery@gmail.com

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Usługa sadzenia dużych drzew #1 10 metrowy buk, cedr oraz wiąz.

Opublikowano: 2017-11-14 10:15:11
Kategorie: Prace w szkółce i realizacje , Realizacje

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej o naszych realizacjach? Zachęcamy do lektury tekstu, w którym krok po kroku opisujemy, jak działa nasza firma.

Zwykle wszystko zaczyna się od maila lub telefonu. Tak samo było tego lipcowego dnia, gdy dźwięczny sygnał zabrzmiał w naszym dziale sprzedażowym. Okazało się, że Klient pyta o dostępność kilku roślin. To nic dziwnego, ponieważ letnia aura i okres urlopowy to doskonały czas na planowanie zmian w ogrodzie.

 

Po konsultacji klient dokonał rezerwacji roślin. W ogrodzie pojawiliśmy się w październikowy ranek – jesień to dokonały okres na przesadzanie drzew. Dzięki 17-letniemu doświadczeniu w aranżowaniu ogrodów wiemy, co zrobić, aby drzewa czuły się jak najlepiej w nowej lokalizacji.

 

Okazało się, że ogród Klienta jest pięknie utrzymany (przypominał ogród botaniczny z prawdziwego zdarzenia) i nasze solitery znajdą w nim doskonałe miejsce obok innych imponujących drzew.


W ogrodzie mieliśmy zasadzić trzy solitery. W naszej ofercie mamy okazy z Polski oraz z importu z takich krajów jak Holandia, Niemcy, Belgia czy Włochy. Te zamówione przez Klienta miały za sobą kilkuletni okres adaptacyjny w naszym klimacie. Były to piękne drzewa następujących gatunków: Fagus sylvatica „Atropurpurea” – Buk zwyczajny, Ulmus hollandica „Wredei” – Wiąz holenderski oraz Cedrus libani „Glauca” – Cedr libański.

 

 

 

Do posadzenia mieliśmy okazy imponujących rozmiarów. Buk i cedr miały około 10 metrów wysokości, a do ich posadzenia musieliśmy wykorzystać koparko-ładowarkę o udźwigu 3,5 tony. Nieco mniejszy był wiąz. Choć miał prawie 5 m wysokości, zdecydowaliśmy się posadzić go ręcznie, dźwigając drzewo w pięcioosobowym zespole. Wykopaliśmy go za pomocą przesadzarki Holmac HZC 32.

 

Duże okazy sadzimy w naszej szkółce na wzniesieniach obsypując bryły odpowiednio dobranym podłożem i z pomocą cegieł tworzymy estetyczne donice. Dzięki temu uzyskujemy materiał szkółkarski silnie przekorzeniony i dostępny przez cały sezon. 

Większym wyzwaniem był dla nas buk pochodzący z Belgii. Przepiękne, potężne drzewo, o bardzo rozłożystych i łamliwych gałęziach oraz ciężarze niemal przekraczający udźwig maszyny, co wymusiło odpowiednie przygotowanie bryły korzeniowej. Dzięki doświadczeniu w operowaniu sprzętem wyposażonym w hydrauliczne widły, jesteśmy w stanie bez szkody dla rośliny wydobyć ją z gruntu i przygotować do dalszego transportu. Więcej o tej metodzie mogą Państwo dowiedzieć się, oglądając poniższe filmy.

 

Kolejny materiał pokazuje, jak radzimy sobie z transportem bardzo ciężkiej rośliny, w trudnym terenie z różnymi przeszkodami, takimi jak linie wysokiego napięcia, wąskie przejazdy i zakręty pod dużym kątem. Tu kolejny raz bez zarzutu sprawdza się koparko-ładowarka w doświadczonych rękach operatorki.

 

 

Rodzaj transportu zawsze dostosowujemy do rozmiaru oraz potrzeb dostarczanych roślin. W przypadku dużych i ciężkich soliterów korzystamy z usług firmy przewozowej Bajmax, oferującej transport ciągnikami siodłowymi (TIR-ami). Gdy rośliny są mniejsze, używamy własnych samochodów dostawczych, lub korzystamy z usług firm kurierskich, co znacznie optymalizuje koszty.

 

Tym razem TIR z naszymi soliterami dotarł do Ogrodu Klienta o 8 rano. Przed bramą posesji oczekiwali nasi pracownicy, którzy doglądali procesu sadzenia. Z uwagi na specyfikę obszaru tj. wąskie, słabo utwardzone ścieżki, zadanie okazało się bardzo skomplikowane. Stare ogrody pełne bujnych roślin cechuje trudna dostępność do docelowych lokalizacji nowych nasadzeń. Jak zwykle pomocne okazało się nasze doświadczenie i rozwiązania stosowane przez znających specyfikę terenu miejscowych ogrodników. 

 

Problem transportu naszych soliterów na terenie ogrodów klienta, rozwiązaliśmy korzystając z pomocy wózka widłowego przemieszczającego się wraz z rośliną po grubych paździerzowych płytach. Natomiast do precyzyjnego umiejscowienia brył korzeniowych w przygotowanych wykopach użyliśmy podnośników łańcuchowych.  

 

Zapraszamy do obejrzenia kolejnych zdjęć z tej realizacji:

 

 

Pełen sukces! Drzewa wspaniale się komponują. Przez dwa lata pozostaną zabezpieczone stalowymi linkami które chronią je przed podmuchami wiatru, utratą stabilności i wywróceniem.

 

Serdecznie polecamy nasze usługi! Solitery sadzimy na terenie całego kraju. Jeśli mają Państwo pytania, dotyczące naszej działalności, wystarczy zadzwonić lub wysłać maila. Z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji i wyślemy zdjęcia okazów, którymi są Państwo zainteresowani. Można też przysyłać do nas zdjęcia z fragmentami Państwa ogrodów, chętnie pomożemy zaaranżować przestrzeń.

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube oraz profil na Facebooku!

Dostępne solitery prezentujemy również w katalogu roślin – są tam okazy znajdujące się w naszej szkółce oraz drzewa, które możemy sprowadzić z zagranicy.

Podziel się