x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Berberys Thunberga 'Atropurpurea' Zobacz większe

Berberys Thunberga 'Atropurpurea'

N20 BD

Berberis thunbergii 'Atropurpurea'

  Forma: Krzew liściasty

  Wysokość w sprzedaży: 1,60 m

  Wysokość docelowa:  2,00 m

  Stanowisko: Słoneczne / półcieniste

  Pokrój: Krzaczasty / rozłożysty / kulisty

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna

 Rodzaj gleby: Roślina tolerancyjna

 Barwa liści/igieł: Purpurowa

 Termin kwitnienia: Maj

 Owoce: Czerwone

 Barwa kwiatów: Żółta


Zachęcamy do zapytania o dostępność produktu.

203,70 zł

5000 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Więcej informacji

'Atropurpurea' to jedna z najpopularniejszych odmian berberysu, tworząca rozłożysty kulisty kształt. Dorasta do wysokości ok.2 m. Łukowato wygięte pędy maja kolce. Liście są małe i owalne, purpurowe, przy czym jesienią przebarwiają się na inne odcienie czerwonego, a także na pomarańczowo i żółto. Ta odmiana berberysu kwitnie na przełomie maja i czerwca. Kwiaty są drobne, żółte, zebrane w grona. Roślina jest zarówno samopylna, jak i owadopylna. Kwiaty charakteryzują się bardzo delikatnym i przyjemnym zapachem. Owocem jest podłużna czerwona jagoda. Owoce utrzymują się na roślinie bardzo często przez całą zimę i są chętnie zjadane przez ptaki.

Berberys preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste. W miejscach mało nasłonecznionych liście słabiej się wybarwiają. Jego wymagania glebowe są niewielkie - rośnie praktycznie na każdym rodzaju gleby. Toleruje każde pH, jednak najlepiej czuje się na glebach lekko kwaśnych. Słabiej rośnie na glebach ciężkich i podmokłych. Krzew jest odporny na mróz oraz na zanieczyszczenia powietrza. Wspomniana odmiana rośnie najwolniej ze wszystkich berberysów Thunberga. Chociaż jest odporny na ataki chorób i szkodników to nieodpowiednie warunki atmosferyczne mogą powodować występowanie u niego chorób grzybowych takich jak mączniak berberysu czy plamistość liści berberysu.

Roślina dobrze znosi cięcie. Idealnie nadaje się do formowania. Aby odpowiednio się zagęszczał, wymaga corocznego cięcia odmładzającego.

Produkty powiązane