x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Araukaria chilijska

P

Araucaria araucana

  Forma: Drzewo iglaste  

  Wysokość w sprzedaży: 0,70 m

  Wysokość docelowa: Po 20 latach osiąga 12,00 m

  Stanowisko: Słoneczne / lekko ocienione

  Pokrój: Stożkowy / zaokrąglony 

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna 

 Rodzaj gleby: Umiarkowanie żyzna / pH 4,0-5,5 

 Barwa liści/igieł: Zielone łuski 

 Roślina zimozielona: Tak

471,54 zł

4999 Przedmioty

Stan: Do wyczerpania zapasów

Kalkulator przybliżonego kosztu dostawy

Program oblicza szacunkowy koszt transportu do Państwa domu. Uwzględniamy tutaj okazy których nie przewozi kurier ze względu na ich gabaryty, bądź zakupy wielu roślin. Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnej analizy kosztów transportu pod numerem: 534-048-438 oraz adresem email polskiesolitery@gmail.com

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis Araukaria chilijska

Wysokość w sprzedaży od 1,21 m do 1,50 m
Barwa igieł Zielona

Więcej informacji

Araukaria chilijska jest to piękne drzewo o egzotycznym wyglądzie i regularnym ugałęzieniu. Charakterystyczne, trójkątne, skórzaste liście pokrywają pień i gałęzie. Rośnie powoli, tworząc corocznie jeden okółek gałęzi. Po 30 latach uprawy osiaga około 12 m wysokości.

Młode araukarie należy uprawiać w donicach, w miejscach osłoniętych i w ostrzejsze zimy przenosić do pomieszczeń. W gruncie wymaga słonecznego, ciepłego, osłoniętego stanowiska. Araukaria chilijska najlepiej rośnie na przepuszczalnych, wilgotnych glebach.

Araukaria chilijska to roślina  polecana szczególnie jako soliter w lokalizacjach Polski o łagodniejszych zimach - rejony nadmorskie, Dolny Śląsk i zachód kraju - tzw. strefa 7. Młode, niskie rośliny są uprawiane w dużych doniczkach w mieszkaniach. Wówczas mają zastosowanie jako domowe rośliny ozdobne.

Produkty powiązane