x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

534 048 438

793 333 392

polskiesolitery@gmail.com

Albicja jedwabista 'Summer Chocolate'

BD

Albizia julibrissin

  Forma: Krzew liściasty

  Wysokość w sprzedaży: 3 m

  Wysokość docelowa: 4,00 m

  Stanowisko: Słoneczne / osłonięte

  Pokrój: Krzaczasty / wyprostowany 

  Wilgotność gleby: Umiarkowanie wilgotna 

 Rodzaj gleby: Przepuszczalna

 Barwa liści/igieł: Purpurowa

 Termin kwitnienia: Lipiec / Sierpień

 Barwa kwiatów: Biała / różowa

629,63 zł

Stan: Do wyczerpania zapasów

Opis Albicja jedwabista 'Summer Chocolate'

Wysokość w sprzedaży od 1,21 m do 1,50 m
Barwa kwiatów Kwiaty dwubarwne
Barwa liści Liście dwubarwne

Więcej informacji

 Jest to  nieduże drzewo, dorastające w Polsce do ok. 4 m wysokości. Korona układa się w kształt parasola. Liście są duże, pierzaste. Przypominają liście mimozy lub akacji srebrzystej. Kwiatostany pojawiają się na końcu pędów przez całe lato.  Tworzą je długie, różowe  pręciki wyrastające z zielonych kielichów, delikatne jak nitki jedwabiu. Pachną słodko, zwłaszcza nocą. Owocami ablicji jedwabistej są długie strąki, wypełnione dużymi nasionami. Albicja jedwabista inaczej zwana jest śpiącym drzewem lub perską mimozą. Nocą i podczas deszczowych dni stula delikatne, pierzaste liście. 

Roślinę najlepiej jest sadzić w pojemniku, ponieważ w Polsce słabo zimuje. Przy takiej uprawie najważniejsze jest zadbanie o przepuszczalne podłoże. W tym celu należy dodać do ziemi ogrodniczej żwirek. Albicja szybko rośnie dlatego po ok 7 tygoniach od posadzenia należy rozpocząć podlewanie nawozami. Trzeba pamietać, że przed pierwszymi przymrozkami, należy schować roślinę do domu i ustawić w jak najbardziej słonecznym miejscu. 

Możliwa jest również uprawa albicji w ogrodzie w zachodniej części Polski. Trzeba spełnić trzy wymagania, by zapewnić jej odpowiednie warunki do rozwoju. Musi rosnąć w pełnym słońcu, w jak najbardziej zacisznym miejscu oraz w przepuszczalnej glebie. Na zimę należy okopcować roślinę na wysokość co najmniej 30 cm i zabezpieczyć włókniną. 

Produkty powiązane